Vanemuine toob lavale muusikalid West Side Story ja Chess

Inno Tähismaa 12. aprill 2004, 08:31

Vanemuise teater omandas eksklusiivsed esitamisõigused maailmakuulsatele muusikalidele ?West Side Story? ja ?Chess?.

Muusikalid esietenduvad 2005. aastal Vanemuise suures majas, teatas teatri peaprodutsent Paavo Nõgene pressiteate vahendusel.

Leonard Bernsteini armastuslugu ?West Side Story? esietendub 18. veebruaril 2005. Sama aasta 16. septembril saab lavaküpseks ABBA meessolistide Björn Ulveuse ja Benny Anderssoni kirjutatud maleteemaline muusikal ?Chess?, kus kõlavad hitid ?One night in Bangkok? ja ?I know him so well?.

Nõgese kinnitusel jäävad mõlemad muusikalid teatri repertuaari kaheks-kolmeks aastaks. ?Kolme?anriteatrina on Vanemuine ainus Eesti teater, kus oma trupist on võtta nii laulvad draamanäitlejad, näitlevad lauljad kui ka väärt tantsijad,? märkis Nõgene. ?Kõik see muudab Vanemuises muusikalide lavastamise lihtsamaks ja odavamaks,? lisas ta. Nii ?West Side Story? kui ka ?Chessi? eelarve jääb alla kahe miljoni krooni.

Eeloleval suvel vahetatakse täielikult välja Vanemuise suure maja heli- ja valgustehnika, mis vähendab etenduste andmise püsikulusid.

?Chessi? esitamisõigused on Vanemuisel kuni 2007. aasta lõpuni. Rice?i sõnadele kirjutatud muusikalidest mängis Vanemuine eelmisel suvel ?Aidat? ja üle-eelmisel suvel ?Evitat? ning käesoleval suvel, 11.juunil esietendub ?Jesus Christ Superstar?

Mõlemale muusikalile otsitakse praegu lavastajat nii Eestist kui ka välismaalt. ?Peaosalisi valitakse Eesti parimate lavajõudude seast,? märkis Nõgene, ?ning lavastustes teevad kaasa nii teatri laulusolistid, draamanäitlejad, ooperikoor, orkester kui ka balletitrupp.?

Mõlemale muusikalile on võimalik broneerida ning osta pileteid hiljemalt käesoleva aasta septembrist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing