Ülo Toomsalu • 12. aprill 2004 kell 6:17

PM: Uus omanik püüab Rakvere Viljasalve päästa

Rakvere Viljasalve uus omanik tahab ühes kümne suurema võlausaldajaga ettevõtte uuesti tööle panna ning võimaluse korral selle pankrotist päästa.

Üks tõenäolisemaid rahast ilma jääjaid on just riik, kellele kuulunud riigivilja kadumisest Rakvere probleemid alguse said. Riigi kahju ületab küll 20 miljonit krooni, kuid ühtegi tagatist sellele seatud ei ole. Samas on teiste nõuded tagatud pantidega, kirjutab Postimees.

Vandeadvokaat Urmas Arumäe sõnul sattus tema Rakvere Viljasalve uue omaniku nimel pöördumist saatma seetõttu, et on viljasalve ühe juhtkonnaliikme Sergei Karakaidi advokaat. Kes konkreetselt uueks omanikuks on, ei soostunud ta ütlema.

«Tegemist on füüsilise isikuga, kes andis viljasalvele laenu,» rääkis vandeadvokaat. «Kuna viljasalv ei suutnud oma kohustusi täita, läks omand uuele omanikule üle.»

Tegemist on Eestis resideeriva mitte-eestlasega, kes Arumäe kinnitusel räägib ka eesti keelt. Ühiseid ärisid ei ole tal Rakvere Viljasalve endiste omanikega olnud.

Pöördumises pakutakse võlausaldajatele võimalust saada nende kontrolli alla ka ettevõtte aktsiad. Samas tunnistatakse, et firma vajab laenu teravilja ostmiseks ja sundpuhkusel viibivate töötajate palgavõla tasumiseks.

«Väga optimistlik ma asja suhtes ei ole, kuid see loob suuremad võimalused võlausaldajate nõuete täitmiseks,» lausus Arumäe.

Põllumajandusministeeriumi kantsleri vanemabi Indrek Grustami sõnul on ministeerium asja osas Eesti Viljasalvega nõu pidanud, kuid väga lootusrikkalt sellesse ei suhtuta.

Riik on ettevaatlik seetõttu, et asi tundub omanikepoolse venitamisena, mis ei pruugi sugugi õilsalt võlausaldajate huve kaitsta. Samas tunnistas ta, et kindlasti ollakse mingil määral valmis läbi rääkima.

Hetkel kuum