Toshiba aktsia hind tõusis tänu uuele strateegiale

Romet Kreek 13. aprill 2004, 00:00

Firma uue äriplaani hulka kuulub uute lameekraaniga telerite turuletoomine ja arvutitootmise teenuste sisseotsmine. Eile tõusis Toshiba aktsia hind Tokyo börsil 3,92 protsenti, 504 jeenile.

Firma kärpis läinud majandusaastal kolm korda oma arvutite ja arvuti lisaseadmete käibeprognoosi.

Reedel, Tokyo aktsiaturu sulgemise järel teatas Toshiba, et nad investeerivad tugevasti pooljuhtide ja ekraanide tootmisse ning plaanivad kahekordistada tegevuskasumi järgneva kolme aasta jooksul.

Uus äristrateegia pani ka analüütikuid aktsiasoovitusi tõstma. JPMorgan soovitas seni hoida aktsiat portfellis vähem võrreldes indeksi koosseisuga, nüüd soovitas ta osakaalu võrreldes indeksiga suurendada.

?Suurim positiivne üllatus oli see, et Toshiba otsustas kärpida oma majasisest arvutiarendust ja kasutada agressiivselt Taiwani tootjaid, suunates arvutiarenduselt ressursid lameekraaniga telerite tootmisse,? kirjutas JPMorgani analüütik Yoshiharu Izumi analüüsis.

Toshiba president Tadashi Okamura ütles, et firma plaanib tuua järgneval majandusaastal, alates 2005. aasta aprillist, turule uued arenenud lameekraaniga telerid.

Toshiba arendab SED-ekraaniga ekraanipaneele koostöös Canoniga, lootes haarata kiiresti kasvavat tasase ekraaniga telerite turgu, kus praegu domineerivad LCD- ja plasmaekraanid. SED-ekraanid on praegustest ekraanidest õhemad ja tarbivad vähem elektrit.

Firma juht ütles veel, et ta tahab tugevdada kahjumit teenivat arvutiäri, plaanides muuta üksuse kasumlikuks 1. aprillil alanud majandusaastal.

Maailma suuruselt kolmas sülearvutitootja plaanib arvutite osas suurendada tootmise sisseotsmist 2005./2006. majandusaastal praeguselt 30 protsendilt 50 protsendile või veelgi enam.

?Ma eelistan oodata ja näha, kas viimane plaan peatab arvutidivisjoni kahjumi või teeb selle taas Toshiba üheks kasumiteenimise alussambaks,? ütles Meiji Drsdner Asset Managementi Jaapani aktsiainvesteeringute juht Hajime Yagi. ?Nende kahe stsenaariumi vahel on suur erinevus.?

Toshiba oli seitse aastat sülearvutite osas kuni 2000. aastani tipptegija, kuid divisjon on olnud viimastel aastatel surve all Hewlett-Packardi ja Delliga peetava hinnasõja tõttu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing