Hansa Liising ja Telema toovad turule elektroonilise faktooringuteenuse

13. aprill 2004, 09:20

Aprilli algusest pakub Hansa Liising koostöös Telema Groupiga ettevõtetele faktooringu kasutamisel elektroonilist dokumentide edastamise võimalust.

Hansapanga teatel muudab uus teenus faktooringuga finantseerimise klientidele senisest lihtsamaks ja kiiremaks - ära jäävad topelt andmesisestused, arvete paberil väljastamised ja muu selline, infovahetus toimub e-faktooringus elektrooniliselt.

Panga hinnangul sobib e-faktooring sobib ettevõtetele, kes väljastavad enam kui tuhatkond arvet kuus, näiteks hulgimüügifirmad. Hetkel on klientidel võimalik valida 3 erineva e-faktooringpaketi vahel, mis toetavad arvete finantseerimist, arvete haldamist ning ostjate riskide kindlustamist.

Telema peamiseks teenuseks on e-Dokumendisüsteem (EDS), mida kasutab täna üle 50 Eesti hulgimüüja ja tootja, ning enam kui 250 kauplust. EDSi kaudu edastatakse päevas üle 3500 elektroonilise arve, tellimuse, pakkumise ja muu dokumendi. 2003. aastal kasvas edastatud dokumentide arv eelmise aastaga võrreldes üle 3,5 korra. Telema koostööpartneriteks on lisaks Hansa Liising Eestile ka Gap Gemini Ernst Young Soomes ja IBM Eesti.

Hansa Liisingu faktooringu turuosa portfelli järgi moodustas 2003. aasta lõpus 65% faktooringu kogu turu mahust, 2003. aasta käive oli 9,45 miljardit krooni. Hansa Liising administreerib igas kuus keskmiselt 28 000 arvet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing