Majandusministeerium jagab 300 mln krooni ettevõtlustoetust

13. aprill 2004, 12:47

Täna kirjutas majandusminister alla määrused, mille põhjal jagab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) nelja valdkonna vahel 300 mln krooni ettevõtlustoetust.

Majandusminister Meelis Atonen ütles, et raha jagamise prioriteedid seab riik. 'Tihti ei saada aru, struktuuritoetused on abi, mida antakse mahajääjatele. Riik paneb paika prioriteedid, mille järgi raha jagatakse,' ütles Atonen.

Struktuurifondidest pärinev 300 mln krooni jaguneb nelja valdkonna vahel, milleks on alustavate ettevõtete toetamine, infrastruktuuri laiendamine, nõustamine ja arendustegevus.

Ligi pool rahast läheb teadusuuringutele ja tootearendusele, ca 100 mln krooni alustavatele ettevõtetele ja infrastruktuurile ning ca 50 mln krooni turismile.

Majandusministeeriumi majandusarengu asekantsler Maria Värton ütles, et enim ettevõtjate huvi on senini pälvinud turismitoetus. Toetuse jagamise eesmärk on kasvatada turismi käivet.

Neli senini raha kinni pidanud määrust jõustuvad hiljemalt 30. aprilliks, peale Riigi Teatajas avaldamist.

Edaspidi jagab majandusministeerium struktuurifondidest toetust ka ekspordi arendamiseks ja töötajate ümberõppeks. Viimaste rahade avanemine seisab hetkel sotsiaalministeeriumi taga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing