PM: Poliitikud ei nõustu Allar Jõksi survel äriühingutest lahkuma

13. aprill 2004, 08:16

Riigikogulased peavad igati õigustatuks seda, et nad osalevad riigi äriühingute nõukogudes, näitas Postimehe eilne põgus küsitlus rahvasaadikute seas.

Nii mõnigi vastus mainitud küsitlusele sisaldas tuliseid reaktsioone ja kinnitusi, et õiguskantsler eksib nõudes parlamendiliikmeilt riigi osalusega äriühinguist lahkumist. Teravaim vastulause tuli Riigikogu õiguskomisjoni esimehelt Märt Raskilt. «Kurat võtaks, te tahate järjekordset skandaali üle võtta! Mitte keegi ei taha sisuliselt seda asja arutada! Ja teie ka ei taha!» süüdistas ta.

ASi Eesti Energia ja Riigi Kinnisvara ASi nõukogude liige Märt Rask avaldas veendumust, et kogu arutelu Riigikogu liikmete õiguse üle osaleda riigi osalusega äriühingute nõukogudes taandub taas vaid vaidluseks nende töötasu üle. «Arvestades seda tasu, mida makstakse sajaprotsendiliselt riigile kuuluvate äriühingute nõukogu liikmetele, arvan, et iga nõukogu liige peaks väga põhjalikult mõtlema, enne kui ta selleks nõusoleku annab,» leidis ta.

«Kui me nüüd soovime seda, et parlamendiliige peaks olema nagu pime loom, kes saab protsessis osaleda vaid arupärimiste kaudu, siis me saavutame selle, et me oleme parlamendi kogu riigijuhtimise protsessist elimineerinud ja sellega me ei saa rääkida enam parlamentaarsest riigist,» lausus Riigikogu õiguskomisjoni esimees.

Sama seisukohta avaldas teinegi Eesti Energia nõukogusse kuuluv Riigikogu liige Janno Reiljan: «Praegu tundub mulle küll, et õiguskantsler tegeleb millegi muuga kui põhiseaduslikkuse kaitsmisega.»

«Kui parlament võtab vastu poliitilisi otsuseid, mida peaksid valitsus ja riigi osalusega äriühingud järgima, siis peab ta ka kontrollima, et neid järgitakse,» rääkis Reiljan. «Ja kui me juba kontrollime valitsuse tegevust, siis ma ei mõista küll ühtegi argumenti, miks riigikogulasi ei võiks saata äriühinguid kontrollima.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing