Hollandi pank soovitab Eesti Telekomi müüa

Annika Matson 14. aprill 2004, 00:00

Eelmisel nädalal andis ING müügisoovituse Hansapangale.

Varem soovitasid ING eksperdid Eesti Telekomi aktsiat hoida. Aktsia eilne sulgemishind oli 123,30 krooni, aktsia õiglaseks väärtuseks on aga analüütikute andmetel 103,3 krooni ehk 6,60 eurot.

ING soovitab aktsiat müüa, sest aktsia hind on TeliaSonera väljaostupakkumise ootuses liiga kiiresti kerkinud. Kuigi TeliaSonera on huvitatud aktsiate väljaostmisest, on ING hinnangul raske õigustada pakkumishinnaks enam kui 120,5 krooni ehk 7,70 eurot.

Suhtarve arvestades on Eesti Telekomi aktsia hetkel meie universumi üks kalleimaid fiksliinide operaatoreid, seisis analüüsis.

Austria panga Erste Banki analüütik Amir-Ali Ameri soovitab Eesti Telekomi aktsiat jätkuvalt hoida ja aktsia hinnasiht on 117 krooni. ?Vähemalt teevad ING analüütikud midagi, mis turgu liigutab,? kommenteeris konkurentide müügisoovitust Ameri.

Hansabank Marketsi hetke hinnasiht aktsiale on 125 krooni ja soovitus ?hoia?.

Ühispanga turuanalüüsi direktori Sven Kunsingu sõnul on nende hinnasiht aktsiale 110 krooni ja soovitus samuti hoia. Tema ütluste kohaselt on võimalik, et soovitused ja hinnasihid vaadatakse üle pärast esimese kvartali tulemuste avaldamist homme.

?Telekom on meie börsil olnud pikka aega tõusev täht,? ütles Kunsing ning lisas, et seda pigem TeliaSonera väljaostmispakkumise ootuste kui majandustulemuste pärast.

Näib, et TeliaSonera soovib aktsia hinda alla rääkida. TeliaSonera Norra, Taani ja Balti riikide president Kenneth Karlberg tunnistas intervjuus Äripäevale, et TeliaSonera ei osta Eesti Telekomi praeguste ülikõrgete hindade juures.

Millist hinda oleks TeliaSonera valmis maksma, Karlberg kommenteerida ei soovinud. Ta möönis, et ei oska täpselt öelda, kas aktsia hind peaks olema madalam 15 või 20 protsenti.

Vaatamata Eesti Telekomi heale juhtkonnale ei ole viletsaid kasvuväljavaateid, telekommunikatsiooniteenuste turu vananemist ja turu liberaliseerimisest tingitud survega arvestades põhjust ING hinnangul maksta nii kõrget preemiat.

ING analüütik Benita Mikolajewicz ütles, et luges Äripäevas ilmunud intervjuud Karlbergiga uudisteagentuurist Bloomberg.

Andersson Investeeringute omanik Stefan Andersson, kes Eesti Telekomi aktsiad juba maha müüs, usub, et TeliaSonera ei paku Eesti Telekomi aktsia eest rohkem kui 120 krooni.

?Eesti Telekom on minu jaoks ebahuvitav aktsia,? ütles Andersson. Ta lisas, et eelistab praegu Lietuvos Telekomast.

ING pank loodi 1991. aastal Hollandis, kui ühinesid Nationale-Nederlanden ja NMB Postbank Groep.

Uue finantsasutuse nimeks sai Internationale Nederlanden Group ehk ING, mis on tänaseks levinud üle terve maailma.

ING tegutseb 60 riigis ning ta on kodupangaks ligi 60 miljonile inimesele.

ING pakub oma klientidele panganduse, kindlustuse ning varahalduse teenust.

Kogu maailmas annab ING tööd 115 000 inimesele.

ING aktsiatega saab kaubelda Hollandi, Belgia, ?veitsi, Saksamaa, Prantsusmaa, Inglismaa ja USA turgudel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing