Euroraha saamise tagab omavalitsuste koostöö

14. aprill 2004, 12:36

Et jäätmekäitlust tulevikus edukalt korraldada ja projektide rakendamiseks raha saada, peavad omavalitsused regiooniti senisest tihedamat koostööd tegema.

Säästva Eesti Instituudi keskkonnakorralduse programmijuht Harri Moora märkis Türil peetaval jäätmepäeval, et olmejäätmete koguste pideva suurenemise ja jäätmekäitluse hinnatõusu tõttu muutub järjest teravamaks vajadus efektiivselt toimiva jäätmekäitlussüsteemi järele. Ühe võimalusena selle saavutamiseks näeb Moora omavalitsuste vahelist koostööd, mis peaks tema hinnangul seisnema jäätmekäitluse regionaalses planeerimises.

'Koostöö on vältimatu, sest jäätmekäitlus on keeruline ja kallis. See nõuab spetsiifilisi teadmisi ja ressursse,' ütles Moora. 'Omavalitsuste koondumine on vajalik ka Euroopa Liidu fondide toetuse saamiseks. Euroliidu põhimõtte kohaselt tegelikult ainult omavalitsuse koostööprojekte finantseeritaksegi.'

Siiani on levinud omavalitsuste poolt mittetulundusühingute laadsete organisatsioonide loomine, mis toimivad jäätmehoolduskeskustena. Võimalik on ka äriühingute - jäätmekäitluskeskuste ehk prügilate loomine mitme omavalitsuse koostöö tulemusena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing