14. aprill 2004 kell 8:14

McDonald`si kvartalikasum ületab ootusi, müük Euroopas kehv

Maailma suurim kiirtoitlustuskett McDonald"s teatas eile, et ootab esimeseks kvartaliks üle ootuste head kasumit, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Samas kurvastas McDonald"s <GR#US.MCD> investoreid sellega, et firma müük väljaspool USAd, sealhulgas Euroopas, kiratseb.

McDonald`s on pärast kauaaegseid klientide kaebusi viletsa teeninduse ja keskpärase toiduvaliku kohta tulnud välja uute toodete ja paranenud teenusega.

Kuigi märts tähendas McDonald`si müügi osas üheteistkümnendat järjestikust tõusukuud jäi firma müük väljaspool USAd ootustele alla.

Möödunud kuul kasvas vähemalt aasta aega tegutsenud USA kiirtoitlustuskohtades müük 9,9%, samas kui McDonald`si suuruselt teisel turul Euroopas ulatus langus 2,9%ni.

?Ma olen pettunud, et pärast tugevat jaanuari ja veebruari Euroopas märtsis müük langes,? ütles JMP Securities analüütik Dean Haskell.

McDonald`s ootab esimese kvartali kasumiks 0,40 dollarit aktsia kohta (aasta tagasi 0,29 dollarit). Reuters Group PLC andmeil püsisid analüütikute keskmised ootused 0,37 dollaril.

Haskelli sõnul toetas kasumi kasvu kulude kokkuhoid, eriti just USAs.

McDonald"s tegevjuhi Jim Cantalupo sõnul tegutsevad nad Euroopa turu järk-järgulise arengu nimel aktiivselt. Ta sõnul tuuakse aprillis SuurBritannias ja Saksamaal turule Salat Pluss menüü ja järgnevatel kuudel tuleb see lettidele ka mujal Euroopas.

McDonald"si aktsia langes järelkauplemises 1,8%, tasemeni 27,75 dollarit.

Hetkel kuum