Tulemas mage kontserdisuvi

Silva Männik 15. aprill 2004, 00:00

Kohad, kus varasematel aastatel veel mõnigi laiemale ilmarahvale tuntud nimi üles astus, on tänavu suvel tühjad või siis kodumaiste staaride käsutuses. Tallinna lauluväljakul astuvad festivalide raames üles küll paljud muusikud, kuid ühtegi märkimisväärset nime turundusjuht Angnes Maripuule ei meenu. ?Võib-olla Vanilla Ninjat võib juba tuntud välisesinejaks nimetada,? naljatas ta. Vahel mõne kõlava peaesinejaga üllatanud Otepää Peach Party traditsioon leidis oma lõpu eelmisel aastal.

80ndate nostalgiaga saavad end kosutada sel suvel siiski üritustesarja ?Tere, Pärnu suvi!? külastajad, kellele on välja reklaamitud toonane menubänd Londonbeat. Jaanilaupäeva peaesinejaks on 70ndatel tähelendu alustanud disko salsat viljelev Gibson Brothers. Bermuda Management OÜ juht Igor Tri?kin toob noorte seas menukama välisesinejana välja ka tecno- ja house-muusika vallast Benny Benassi.

Saku Suurhalli produtsendi Andreas Lukini sõnul maitseme praegu oma maksusüsteemi vilju. Kontserdipiletite käibemaksustamine on tekitanud olukorra, millest staaride varasemad maaletoojad eelnevalt hoiatasid. ?Kui me toome siia artisti, kelle hind on 100 000 dollarit, siis esmajoones tuleb meil selle pealt maksta 15 protsenti mitteresidendi tulumaksu, pileti hinnale tuleb aga juurde 18 protsenti käibemaksu,? loetles Lukin. Tema sõnul jõuavad siia heal juhul vaid need staarid, kellel on oma tuuri raames Moskvas või Peterburis väga kõrged pakkumised ning edasi Skandinaavia riikidesse suundudes ajakavas paar vaba päeva. Üheks selliseks on 24. aprillil oma maailmaturnee raames Peterburist Eestisse põikav pop-sopran Sarah Brightman. Teisi sama kaaluga nimesid eeloleval hooajal Lukini sõnul silmapiiril pole. Kesist suve peaks tasakaalustama detsembris eestlaste meeled proovile panev maailmakuulus illusionist David Coperfield, kelle Tallinnas esinemise otsuse pärast oleme mõnevõrra tänuvõlglased tema Eesti soost elukaaslase ees. Võlurit importiva Jüri Makarovi esimene reaktsioon küsimusele, kas tal on veel mõne sama klassi kuulsusega kokkuleppeid, on: ?Ei!? Samasugune vastus kostub ka BDG esindajatelt.

Kuid pole halba ilma heata. Sellevõrra saavad rohkem publiku tähelepanu kodumaised festivalid, artistid ja nende tuurid. Nii pidavat jätkama kodukootud popstaarid Valdur ja Maie, järjest menukamad on Eesti teatrite suvelavastused. Juba mitmendat korda taaselustub ansambel Kuldne Trio, kes oma 30. sünnipäeva puhul taas kontsertreisi ette võtab.

Mis välisesinejatesse puutub, siis üha menukamate nimedega kostitavad eestlasi d?äss- ja süvamuusika kontsertide korraldajad, mis annab lootust, et kui Michael Jacksoneid Eestisse enam ei satu, leiavad maarjamaalased üles rohkem tõsise muusika võlud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing