Elioni kodu pakub vabaks ajaks uudseid lahendusi

Christel Karits 16. aprill 2004, 00:00

Elioni kodu koosneb tänapäevaste trendide järgi sisustatud elutuoast, köögist, noortetoast ja kodukontorist ning sinna on mugav minna koos perega, et omal käel kõiki lahendusi proovida.

Selles nüüdisaegses kodus saab kasutada Elioni pakutavaid seadmeid ja teenuseid ning vaadata Standardi uusimat mööblit ja 4Roomi tänapäevaseid valgusteid.

Elion Ettevõtted ASi juhatuse esimehe Valdur Laidi sõnul avas Elion näidiskodu selleks, et anda häid ideid tervikliku kommunikatsioonilahenduse loomiseks koju või kodukontorisse.

?Kui täna on peaaegu igas kodus loomulikud televiisor ja külmkapp, siis peagi on iga kodu varustatud kodukinosüsteemi ja traadita internetivõrguga,? ütles Laid. ?Me ei hakka Elioni kodus esitlema ulmelisi tulevikutehnoloogiad või tegema keerukat raketiteadust. Näitame siin praktikas, kuidas on kaasaegsete kommunikatsiooniteenuste ja tänapäevaste seadmete abil võimalik muuta oma elu kodus lihtsamaks, mugavamaks ja huvitamaks.?

Elioni kodu seadmed ja teenused töötavad ning on juba praegu müügil. Elioni pakutava Juhtmevaba Kodu ADSLi stardikomplektiga on kogu ruum muudetud üheks suureks juhtmevabaks koduks, kus sülearvutiga kliendid saavad kasutada traadita internetti näiteks mugavalt sohval istudes.

Elutoas on muu hulgas välja pandud kodukinokeskus koos teleriga. Nii telerisse kui ka videoprojektorisse saab juhtmeta edastada pilti ja heli kodukontorist ja lastetoast.

Kodukontoris on sülearvuti, lisamonitor, universaalne kolm ühes Samsungi printer-skanner-koopiamasin ja mugav töökoht. Kodukontoris on võimalik vaadata näiteks elutoa teleri pilti ja saata internetist ITV teleportaali pilt arvuti kaudu telerisse.

Lastetuppa on ehitatud lihtsam lahendus, mis koosneb lauaarvutist, internetiühendusest ja veebikaamerast.

Kõiki tehnilisi lahendusi ning ka mööblit ning valgusteid hakatakse Elioni kodus pidevalt uuendama.

Avamispeol oli jutuks seegi, et algselt sooviti ka internetiga ühendatud külmkapp üles panna, kuid kuna seda pole veel Eestist võimalik osta, siis ei hakatud spetsiaalselt tellima. Külmkapp oli sellegipoolest head-paremat täis, ka internetti ühendamata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing