Saaremaa ja Hiiumaa vahel hakkab reisijaid vedama Küprose firma

Villy Paimets 16. aprill 2004, 00:00

Laevafirmat esindas allkirjastamisel juhatuse liige Margus Mugu advokaadibüroost Luiga, Mugu & Borenius.

Lepingu kohaselt teenindab Tiandra Shipping Saaremaad ja Hiiumaad ühendavat parvlaevaliini kuni 2011. aasta lõpuni ning selle aja jooksul toetab riik laevafirmat kokku 28,3 miljoni krooniga (käibemaksuta).

Laevafirma kohustub sel ajal tegema 19 914 reisi, keskmiselt 230 reisi kuus, riik toetab iga reisi 1420 krooniga.

Atonen ütles, et kuna riigi poolt vedajale makstav toetus on mahukas, peab riik oluliseks firma omanikeringi avalikustamist. ?Kahjuks ei ole firma esindajad soovinud ise ausalt ja avameeliselt ettevõtte omanikeringi tutvustada,? tõdes ta.

?Riigi esindajana pean lepingu allkirjastamisel vajalikuks kinnitada, et meile on teada firma Tiandra Shipping Ltd seotus tänase Sõru?Triigi liini operaatori ASi Saaremaa Laevakompanii omanikeringiga. Selle kohta on andnud kinnituse taustauuring, samuti on seda suuliselt tunnistanud AS Saaremaa Laevakompanii omanik,? ütles Atonen.

Saaremaa Laevakompanii juht Vjat?eslav Leedo nimetas Atoneni juttu lapsikuks.

Leedo ütles, et pole salanud oma koostööd Küprosel registreeritud firmaga Tiandra Shipping Ltd. ?Meil on ikkagi kümneaastane kogemus praamiliikluse korraldamisel ja vale oleks seda mitte jagada,? lausus ta.

Leedo sõnul annab Saaremaa Laevakompanii Tiandrale konsultatsiooni, rendib vajadusel laeva ja Leedole kuuluv Saare Finants andis ka pangale kirja laenu tagamiseks kolmeks kuuks.

?Aga see kõik on normaalne äritegevus, mille pealt teenime suhteliselt lollikindlat raha,? rääkis ta. Näiteks sai Saare Finants ainuüksi laenu tagamise eest 1,5 protsenti.

Tiandra Shipping Ltd pakkumine tunnistati parimaks Sõru?Triigi reisiparvlaevaliini riigihankekonkursil. Firma soovitud dotatsioonisumma oli oluliselt väiksem kui teistel pakkujatel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing