Vihmaussikasvataja teenib jäätmetelt kaks korda

Villy Paimets 16. aprill 2004, 00:00

Igal kevadel seisavad tuhanded tallinlased silmitsi probleemiga ? kuhu panna aeda tekkinud kõdunevad lehekuhjad ja oksarisu. Sel kevadel soovitab Tallinna abitelefon kasutada vihmaussikasvatajale kuuluva kompostifirma abi.

Selles, et Tallinna abitelefon konkreetse firma teenuseid soovitab, pole midagi imelikku ? iga ettevõte võib soovi korral andmebaasiga liituda. Selleks tuleb lihtsalt abikeskusega ühendust võtta, andmebaasiga liitumine ja selles oma andmete hoidmine on tasuta.

Nii pakubki Tallinna abikeskuse telefon 1345 aia- ja pargijäätmete äravedamiseks firmat Eesti Jäätmeringluse OÜ. Haljasjäätmed tuleb pakkida kuni 200-liitristesse kottidesse ning kotid tänavaveerele tõsta, 200-liitrise koti äraveo hind algab 27 kroonist, suuremate koguste puhul hind langeb. Haljasjäätmed on kompostmulla tooraineks.

Eesti Jäätmeringluse OÜ toodab ja turustab juba kolmandat aastat Eesti Komposti nime all kompostmulda. ?Aina paremini läheb, varsti hakkame komposti Rootsi ja Hollandisse müüma,? ütles firma omanik Alan William Gregory. ?Vihmausse hakkame ka müüma?. Vihmausse kasutatakse komposti tegemiseks, firma ?palgalehel? on neid praeguseks üle 10 miljoni ning nad paljunevad jõudsalt.

Gregory käis Eestis esimest korda aastal 1992, peagi müüs ta oma Londonis tegutsenud taksofirma maha ning kolis Eestisse. ?Ma ei suutnud enam Londonis elada, Inglismaal küll, aga mitte Londonis,? ütles Gregory. ?See linn on liiga suur.?

Eestis elab Gregory koos elukaaslase ja nelja-aastase pojaga. ?Enne lapse sündi otsustasimegi, et kolime Eestisse, siin on lapsel parem,? lisas Gregory.

Eesti Jäätmeringluse OÜ võtab 12. aprillist 16. maini toimuva järjekordse Tallinna heakorrakuu raames vastu 1000 tonni aia- ja pargijäätmeid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing