PM: Rein Kilk lõi bürokraatia haardes Vene laevaliinile käega

16. aprill 2004, 08:15

Vene võimude suutmatuse tõttu ei seila sel kevadel Pihkva ja Tartu vahet Soome jõelaev, mille ärimees Rein Kilk mullu ostukavatsusega Pärnu sadamasse vedas.

Kilgi sõnul oli tegu 1990. aastatel ehitatud ujuvhotelli tüüpi jõelaevaga Linssi, mis oleks toonud Peipsi laevaliiklusesse täiesti uue kvaliteedi, kirjutab Postimees.

Ostuläbirääkimised Kilgi ja laeva omaniku vahel olid lõpusirgel. Laev seisis Pärnu sadamas kaks suvekuud ja pukseeriti siis Soome tagasi, sest Vene võimud murdsid taas oma lubadust liikluse alustamiseks tarvilikud formaalsused suveks lahendada.

Praegu tunnistab Kilk, et tema seitse aastat kestnud entusiasm on lõplikult otsa saanud ja ta ei kavatse enam Vene ametnike torkimisele aega raisata. Selge on see, et laevaliini ei tule ka tänavu.

«Ausalt öeldes olen ma tüdinud,» lausus Kilk. «Ma ajan mingit asja, mis minu arvates on juba Pihkvale kasulikum kui Eestile ? miks ma peaks üldse midagi ajama? Mul on ka mujal palju ja huvitavat tegevust.»

Kilk lisas, et tal on siiski kahju energiast, mis on selle laevaliini käimasaamisele aastate jooksul tulutult raisatud. «Eesti inimesed on teinud juba aasta tagasi omalt poolt ära kõik vajaliku,» ütles ta.

Vene poole tegemistega kursis olev Eesti Siseveeteede Arendamise Sihtasutuse juhataja Eero Mikenberg ütles, et praegu on Peipsi vastaskaldal põhiprobleemiks Staro?inetsi sadama muutmine tollile ja piirivalvele sobilikuks.

«Sellal kui Vene asevälisminister süüdistab oblasti administratsiooni tegematajätmistes, teatavad administratsiooni esindajad, et nad ei saa midagi teha, sest Moskva ei finantseeri projekti,» rääkis Mikenberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing