EPL: Kiirabi reklaamib raha eest matusebüroosid

19. aprill 2004, 07:53

Tallinna kiirabi on sõlminud lepingu kolme matusebürooga, mille kohaselt kasseerivad nad raha firmade reklaamlehtede levitamise eest surnu lähedaste seas.

Tõsiasja avalikustas eilne ETV saade ?Aeg luubis?.

?Minu kõlblustundega see kokku ei lähe, surnute pealt teenimine nagu ei sobi, aga võib-olla on see arhailine tunne, mis tänapäevaga kokku ei lähe,? ütles tervishoiuameti järelevalveosakonna juhataja Peeter Mardna.

?Patsient on rahul, meie oleme rahul ja ka matusebüroo saab oma töö ära tehtud. Arvan, et siin eetikaküsimusi küll olema ei peaks,? pareeris Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas, Eesti Kiirabi Liidu juhatuse aseesimees.

ETV käsutuses oleva Forsius Holdingi kehtivuse kaotanud lepingu järgi maksavad matusebürood kiirabile iga transporditud surnu ning jagatud infolehe eest 60 krooni. Tänaseks on Tallinna kiirabi kõigi kolme bürooga neid lepinguid pikendanud.

Adlase sõnul oli Tallinna kiirabi eesmärk aastaid tagasi sellised lepingud sõlmides info levitamine.

?Enamikul inimestel saabub pereliikmete surm ootamatult või vähemalt pole see väga tavaline nende puhul ja inimesed pöörduvad siis meedikute poole, et mis siis nüüd edasi saab, kuidas käib dokumentide vormistamine ning muu sellega kaasnev,? ütles Adlas Eesti Päevalehele. ?Mina näen just vastupidi, et see on väga positiivne, et kiirabiarst, kes puutub surmaga üsna sageli kokku, ütleb, mida edasi teha. Kui ta teeks seda suuliselt, siis ei pruugi ?okis olevale inimesele kõik meelde jääda.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing