Euroopa börsid: SonyEricssoni tulemused tõstavad Ericssoni

19. aprill 2004, 13:22

SonyEricssoni kvartalitulemused tõstavad täna Stockholmi börsil Ericssoni aktsiat.

Ericssoni aktsiale on täna hoogu juurde lisanud Sony`ga kahasse loodud ühisettevõte SonyEricsson Mobile Communication head majandustulemused.
Aasta tagasi kvartaliga 104 mln eurot kahjumit saanud mobiiltelefonidetootja kasum ulatus tänu uutele populaarsetele kaameratelefonidele T610 ja T630 selle aasta esimeses kvartalis 82 mln euroni, vahendab uudisteagentuur Bloomberg

Ericssoni aktsia on täna Stockholmi börsil oma hinnale lisanud 3,1% ning tõusnud 23,50 Rootsi kroonini
Ericsson teeb enda esimese kvartali tulemused teatavaks sel reedel.

Möödunud reedel teise kvartali kehva käibe- ja kasumiprognoosiga välja tulnud ja 9% vajunud Nokia aktsia on täna odavnenud veel 1%, makstes 12,28 eurot.
Maaklerfirma Morgan Stanley alandas täna Nokia reitngut, Goldman Sachs ootab firma teiseks kvartaliks käibe langust ning Handelsbanken alandas Nokia hinnasihi 11 euroni.

Euroopa aktsiaid tunnevad finantsinfo agentuur Bloombergi sõnul muret viiendat päeva euro vastu langeva dollari pärast. USA turule suuremad eksportijad nagu BASF AG, Thomson SA ja Royal Philips Electronics NV on kõik languses. Kuna ettevõtete poolt USAst teenitud dollarid maksavad vähem koduturul vähem kahaneb ka Euroopa firmade käive.
Dollari languse taga on aga järjekordne spekulatsioon, et USA keskpank ei pruugigi nii pea baasintressimäära tõsta.

?Me oleme taas mures nõrga dollari pärast ning selle mõjust eksportivate ettevõtete aktsiatele,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Interbrokers fondivalitseja Luis Benguerel.
Langused polnud aga eriti suured. Maailma suurim keemiakontsern BASF on järgi andnud 0,4%, teleritootja Thomson 0,7% ja tarbeelektroonikatootja Philips 0,4%.

Marks Spencer aktsiat on tõstnud spekulatsioon, et Kohlberg Kravis Roberts Co ja miljardärist investor Philip Green võivad Suurbritannia jaemüügifirmale ostupakkumise teha.
Marks Spencer aktsia on Londoni börsil 4,2% plussis, tasemel 275,5 penni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing