Homme kohtuvad Tallinnas Läänemeremaade majandusministrid

19. aprill 2004, 15:55

Homme kohtuvad Tallinnas Läänemere regiooni majandusministrid, et käsitleda avanevaid majandusalase koostöö võimalusi laienevas Euroopa Liidus.

Läänemeremaade Ministrite Nõukogu Eesti eesistumisperioodil aset leidva majandusministrite kohtumise peamisteks teemadeks on Balti mere regiooni konkurentsivõime. Kõne all on piirkonna võimalused ja väljakutsed saada Euroopa kasvumootoriks läbi majandusarengu kiirendamisele suunatud koostöö.

Kõne all on koostöö tõhustamiseks olemasolevate vahendite efektiivne kasutamine. Samuti käsitletakse innovatsiooni ning teadus- ja arendustegevuse tähtsust regiooni majandusarengu kiirendamisel.

Läänemeremaade Ministrite Nõukogu asutati Taani, Eesti, Soome, Saksa, Läti, Leedu, Norra, Poola, Venemaa ja Rootsi välisministrite ning Euroopa Komisjoni esindaja osavõtul 1992.aasta märtsis. Island liitus Nõukoguga 1995.aastal.

Nõukogu loodi üldise regionaalse valitsustevahelise koostöö foorumina, mille keskmes on vajadus tugevdada koordineerimist praktiliselt kõigis Läänemeremaade valitsustevahelise koostöö valdkondades. Nõukogu eesmärk on toimida suunava ja koordineeriva organina osalevate riikide vahelises koostöös.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing