Kättetoimetamise tõend annab paki kohalejõudmisest teada

Rivo Sarapik 20. aprill 2004, 00:00

Baltic Logistic System (BLS) pakub Eesti klientidele siseriiklikul kaubaveol kättetoimetamise kinnitust ehk internetis nähtavat allkirja inimeselt, kes saadetise lõpp-punktis vastu võttis. BLSi müügijuht Tarmo Tael selgitas, et teenus on hea kindlustus veoteenuse tellijale, kui kauba kättesaanud firma või isik väidab, et ei ole saadetist kätte saanud.

Allkirja salvestamiseks saavad saadetised triipkoodi, kättetoimetamisel küsitakse saajalt allkirja ja kellaaega.

Leht allkirja ja kellaajaga skaneeritakse hiljem sisse ning pannakse üles internetti. Teenuse tellija saab vajadusel hiljem koodi järgi internetist kättetoimetamist tõestanud lehe alla laadida.

?Keskmiselt 12 tunni jooksul peaks leht internetti allalaadimiseks üles saama,? lisas Tael.

Internetist on näha ka paki liikumine Eestis; mis postijaamad/jaotuspunktid pakk on läbinud; linna sees ka näiteks postiindeksid, kus pakk juba olnud on.

Praegustele BLSi klientidele on teenus tasuta. ?Saadetise teekonna jälgimine on lisateenusena nii Bizpak- kui ka DPD-teenuse juures ? nii Eesti-siseste pakkide liikumise jälgimiseks kui ka Eestist Euroopasse ja Euroopast Eestisse,? selgitas Tael. ?Näiteks kui Saksamaalt paneb sõber paki teele, siis on vaja vaid teada erilist pakinumbrit, mille leiab triipkoodilt, ja saab siitsamast internetist vaadata, kuidas pakike liigub, kas siis läbi Rootsi või Leedu Eesti poole.?

Eesti Posti kommunikatsioonijuht Inge Rumessen selgitas, et Eesti Postil on saadetise kättetoimetamise kinnituse teenust plaanis hakata pakkuma tänavu suve lõpupoole, praegu neil seda võimalust interneti kaudu ei ole, teate saab tellides postiga. ?Seda võimalust kasutatakse täna väga vähe,? lisas Rumessen. Eraisikud seda teenust tema sõnul eriti ei kasuta, kuid rohkesti kasutavad seda näiteks advokaadid ja kohtutäiturid, kes saadavad ametlikke dokumente. ?Ka trahviteadete puhul kasutatakse seda, kui on oluline teada, et inimene on selle kätte saanud,? rääkis Rumessen.

Väljastusteadet saab Eesti Postist tellida tähitud kirja või paki juurde. ?Vastavalt sellele, kuidas klient tahab väljastusteadet tagasi saada, on ka hind erinev,? selgitas Rumessen. Lihtkirja teel tähtväljastusteade maksab täna 4.40 ja tähtkirja teel tähtväljastusteade 9.40. Sarnaselt BLSiga hakkab ka Eesti Post teenust pakkuma tasuta.

Saadetise teekonna jälgimist ja kättetoimetamise kinnitust pakuvad rahvusvahelisel kaubaveol ka kiirkullerifirmad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing