Meelis Milderi firma ja maksuameti vaidlus sai riigikohtu lahendi

Peeter Raidla 20. aprill 2004, 00:00

Vaidlus sai alguse mais 2002, mil maksuamet tegi BML Investile ettekirjutuse, nõudes enam kui ühe miljoni krooni ulatuses käibemaksu ning 17 000 krooni ulatuses ka ettevõtte tulumaksu tasumist. Tallinna vanalinnas kolme korterit omav osaühing oli käibemaksu täies ulatuses maha arvanud nii renoveerimistööde kui ka mööbli pealt. Maksuamet leidis, et kuna tegu on eluruumidega, siis ei olnud käibemaksu mahaarvamine õigustatud.

BML Invest taotles ettekirjutuse tühistamist ning pöördus kohtusse. Kõigi kolme astme kohtud asusid sisuliselt ühele seisukohale. Korterite 1 ja 3 osas oli käibemaksu mahaarvamine õigustatud vastavalt sõlmitud rendilepingutele, ent korter 2 puhul mitte, sest selle kasutamiseks ei olnud sõlmitud mitte rendi-, vaid üürileping. Olenemata asjaolust, et korteri eest makstav tasu tuli Phare vahendite arvel, ei olnud tegemist teenuse ekspordiga käibemaksuseaduse mõttes, sest lepinguline suhe ei olnud kaebajal mitte välismaa juriidilise isikuga, vaid seda eluruumi kasutava füüsilise isikuga. Seaduse kohaselt oli seega tegemist maksuvaba käibega.

Riigikohtu lahend tähendab seda, et maksuamet peab oma arvestused kõik uuesti tegema.

BML Investi osanikeks on Baltika juhatuse esimehe Meelis Milderi kõrval veel Baltika nõukogusse kuuluv Miles Burger ning Milderi õde Anne Luik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing