Solkkütuse uurimise tulemused teadmata

Sirje Niitra 20. aprill 2004, 00:00

Maksu- ja tolliameti uurimisosakond, kes kriminaalasja menetleb, ei soovi anda enne uurimise lõppu ühtki kommentaari.

?Antud uurimise huvides on mitte avaldada menetluse käigus toimuvat,? ütles ameti avalike suhete juht Aivar Pau, lisades, et kellegi isiklikku huvi salastamise taga ei ole. Varem on uurijad suurt avalikku tähelepanu pälvinud kriminaalasjade puhul andnud selgitusi ka uurimise vältel. Tolli- ja maksuameti teistel töötajail on selles küsimuses ajakirjandusega suhtlemine keelatud.

7. veebruaril toimunud suuroperatsiooni käigus võeti vahi alla kütusefirma FGN omanik Nikolai Tee ja tema kaks töölist. Teele esitati süüdistus kütusepesu organiseerimises ja ta võeti kuueks kuuks vahi alla, Eldar Amirov ja keegi Oleg said süüdistuse kui pettuse täideviijad. Tee ja Amirov on endiselt Tartu vanglas, kuna nende taotlust vahi alt vabastamiseks Tartu ringkonnakohus ei rahuldanud, Olegi kohta andmed puuduvad. Kriminaalasja üle järelevalvet teostava prokuröri kinnitust mööda pole kumbki süüdistatav seni süüd omaks võtnud.

Riigiprokuratuuri andmetel on uurimine pooleli ja hetkel tehakse ekspertiise. Kahtlustatavate ja süüaluste ring pole vahepeal suurenenud.

Solkkütust valmistati pikemat aega Tapa Transi territooriumil, mille omanike hulka kuulusid eelmise aasta augustini politseiameti juhi Robert Antropovi isa Arvo ja vend Artur, kes müüsid hiljem oma aktsiad Nikolai Teele.

Eesti kaht piiritustehast juhtiv Arvo Antropov ütles, et teda pole solkkütuse afääriga seoses seni keegi üle kuulanud. ?Mul pole sellega mingit pistmist. See on võõras asi, Miks te üldse mulle selliseid küsimusi esitate?? ägestus ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing