Tallinna linn ja Manutent on jõudnud Linnahalli müügis kokkuleppele

Heidit Kaio 20. aprill 2004, 00:00

?Hetkel tegeleb elamumajandusamet koos Manutendi esindajatega aktiivselt ostu-müügi lepingu koostamisega,? teatas linnavalitsuse pressiteenistus. Müüki kureeriv abilinnapea Aivar Pärna ütles, et tal pole võimalik sel teemal kommentaare anda.

Manutendi juhatuse esimees Märt Vooglaid kinnitas, et osapooled tegelevad detailide vormistamisega. Ostu-müügilepingu heakskiitmisel on lõplik sõna linnavolikogul, kus on kindel enamus linnavalitsuses istuval Keskerakonnal ja Reformierakonnal.

Manutent tegi linnavalitsusele pakkumise, et nad ostavad 150 miljoni krooni eest Linnahalli ja 11 hektarit mereäärset maad Tallinna kesklinnas. Samas peaksid linn või riik osalema Linnahalli kontserdisaali väljaehitamisel ja saal jääkski linnale. ?Linn on olnud meie poolt pakutu suhtes positiivselt meelestatud,? ütles Vooglaid.

Linnahall säiliks muinsuskaitse poolt esitatud tingimustel. Lammutamisele läheksid promenaad, selle all olev jäähall ning Linnahalli merepoolne osa, asemele aga tuleksid bürood. Alles jääks bastioni-laadne püramiidjas kehand ja selle alune kontserdisaal.

Võimalus, et linn osaleb Linnahalli renoveerimisel, ei kajastunud avaliku konkursi tingimustes. ?Imestan, et nii suure objekti puhul ei pandud linna kaasfinantseerimise võimalust avaliku pakkumise tingimustesse,? ütles Ober-Haus Kinnisvara juht Hindrek Leppsalu. ?Manutendile on see kindlasti hea tehing.?

Linnahalli taastamise maksumuseks on investeerimispank LHV hinnanud 560?720 miljonit krooni. Linn teeniks piirkonna müügilt 150 miljonit, kuid linna osaluse suurus renoveerimisel on läbirääkimiste küsimus.

Manutendi plaani kohaselt kerkiks Tallinna kesklinnas mere äärde elamurajoon. Märt Vooglaid ütles, et hinnanguliselt 30 protsenti linnalt ostetavast alast oleks selline, mida kommertsalustel pole võimalik majandada.

Tallinna linnavalitsus otsis eelmisel aastal kolmel korral Linnahallile ja seda ümbritsevale piirkonnale ostjat. Kaks konkurssi ebaõnnestus, kolmandale esitas pakkumise firma Manutent, kes oli ühtlasi ainus osaleja. Järgnesid neli kuud kestnud läbirääkimised.

Manutent on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraarenduse firma, millel on mahukad huvid Tallinnas ja mis on alustanud tegevust ka Peterburis.

Ettevõte ehitab Tallinnas Ahtri tänaval 11korruselist korteri- ja büroohoonet, mis on saanud nimeks Admirali Maja. Firmale kuuluvad nn ETK majas Narva maanteel korpused 7c ja 9c, viimases asub hotell Reval Central Hotel.

Kinnisvaraarendus on plaanis ka ettevõttele kuuluval kinnistul vanalinnas Aia4/Vana-Viru 13.

Ettevõte on laienenud Peterburi. ?Linnahalle ei lammuta, aga üldjoontes tegeleme sama asjaga mis siingi,? ütles Manutendi juhatuse esimees Märt ütles Vooglaid. Rohkemat ta täpsustada ei soovinud. ?Liiga vara on täpsemalt rääkida, üldjoontes tegeleme raha teenimisega,? ütles Vooglaid.

Manutent on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvarafirma, millest pool kuulub Sõõrumaa investeerimisfirmale U.S Invest. Teine pool kuulub firmale Harustemos, mille omanik on Belizel registreeritud offshore-firma Dinoc Trading.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing