Tallinna linnavalitsus muutis korterid omanike teadmata hotelliks

Gea Velthut-Sokka 20. aprill 2004, 00:00

Merkolt Vabaõhumuuseumi tee 5 tornelamusse miljonikorteri ostnud inimesed avastasid, et elavad hoopis hotellis ja nad ise on hotelli pidavad ettevõtjad. Sellest ei teavitanud neid ei ehitusfirma ega Tallinna linnavalitsus.

Nimelt on ärimaale ehitatud elamule algselt antud ehitus- ja kasutusluba tühistatud ning Tallinna säästva arengu ja planeerimise amet (SAPA) väljastas märtsi lõpus Merkole tagantjärele ärihoone ehitamise loa.

?Merko esitas meile maja kohta majutusteenust pakkuva hoone projekti, kooskõlastused olid kõik peal ja meie andsime kasutusloa. Meie silmis on see hotell,? ütles SAPA juhataja Ike Volkov. ?Kuidas seal edasi toimetatakse, on ärimeeste asi. Meie ei pea korteriomanikke sellest teavitama.?

Volkov tunnistas, et kasutusloa muutmine pärast seda, kui korterid on juba omanikud leidnud, võib osutuda juriidiliseks probleemiks. Kuna keegi pole aga kaevanud, siis ei näinud ta ka põhjust teemasse sügavamalt süüvida.

SAPA juhi sõnul peavad korteriomanikud juhul, kui soovivad maa sihtotstarbe muuta ärimaast elamumaaks, esitama ühise avalduse. Ka selle vajalikkusest ei olnud Äripäevaga vestelnud korteriomanike sõnul ehitusfirma neid teavitanud.

Kuigi sisuliselt on nüüd hoone puhul tegemist sada protsenti äripinnaga ja iga eluruum on eraldi külaliskorter, ei kohusta siiski miski korteriomanikke hotelli pidama ja tegevusluba taotlema.

?Luba on vaja ikka sellest hetkest, kui omanik plaanib ka reaalselt hakata majutusteenust pakkuma. Selleks peab ta aga olema kas füüsilisest isikust ettevõtja või äriühing,? selgitas Tallinna ettevõtlusameti turismiosakonna juhataja Leelo Ilbis. ?Sisuliselt on ikkagi tegemist täiesti tavalise korteriga, ainult kirjade järgi on nagu äripind.?

2. märtsil kirjutas Äripäev, kuidas SAPA väljastas Merkole 2002. aasta septembris loa kahe elamu ja ärihoone ehitamiseks. Krundi Vabaõhumuuseumi tee 5 maa sihtotstarve oli aga ärimaa, seega oleks amet seaduse kohaselt saanud anda loa vaid ärihoonete ehitamiseks. Krundile kerkis aga hoopis kaks korterelamut. Üks majadest sai eelmise aasta lõpus juba ka kasutusloa, mille SAPA juhataja Igor Volkov koos varem väljastatud ehitusloaga märtsi lõpus tühistas.

Merko Ehitus loobus Äripäeva küsimustele vastamast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing