Ülo Toomsalu • 19. aprill 2004 kell 6:40

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Kuigi Tallinna linnapea Edgar Savisaar räägib pealinna eelarve kohta ilusat juttu, on linna laenukoormus jõudnud kriitilise piirini ning osa koalitsioonikaaslasi Reformierakonnast näeb pankrotiohtu.

Tallinna kiirabi on sõlminud lepingu kolme matusebürooga, mille kohaselt kasseerivad nad raha firmade reklaamlehtede levitamise eest surnu lähedaste seas, avalikustas eilne ETV saade ?Aeg luubis?.

Suurärimehe Aadu Luukase osalusega naftatransiidifirmal Pakterminal on kavas tegevuse laiendamiseks teha mahukaid investeeringuid, täna sõlmib ettevõte lepingu Fortumiga Neste Eesti kütusemahutite ostuks Muugal.

Intervjuus Eesti Päevalehele ütles Saaremaa Laevakompanii omanik Vjat?eslav Leedo, et teeb Riigikogu julgeoleku asutuste järelevalve komisjonile avalduse, selgitamaks kuidas jõudis kaitsepolitsei (kapo) veendumusele, et tema on Sõru-Triigi praamikonkursi võitnud Tiandra Shipping Limitedi (TSL) omanik.

Postimees:

Külma peletamiseks üheksakümnendate aastate alguses linnadele ja valdadele kergekäeliselt sadu miljoneid kroone laenanud rahandusministeerium peab nüüd käima kohut, et võlgu tagasi saada.

Rahandusministeerium kaalub võimalust maksustada kasumlikud transiitveod raudteel 18protsendilise käibemaksuga, mis transiidiärimeeste hinnangul võib kaasa tuua transiidi äravoolu konkureerivatesse sadamatesse.

Res Publica esimees, peaminister Juhan Parts kinnitas eilsel valimiskonverentsil, et partei peavastane eelseisvatel europarlamendi valimistel on Keskerakond, kes ei vaata mitte läände, vaid itta, Venemaa poole.

Peagi euroliidu ühtse põllumajanduspoliitika järgi töötavad Eesti talunikud saavad tänavu toetusi kaks korda rohkem kui mullu, kuid suur osa sellest rahast kulub toetuste saamiseks vajalike nõuete täitmisele.

SL Õhtuleht:

«Müük on nagu jõulude ajal,» ütlevad poodnikud elektri- ja elektroonikakauba ostubuumi kohta. Kuuldus väljaspool ELi toodetud tehnikakauba hinnatõusust on pannud paljud enne maid kodutehnikat ja -elektroonikat ostma.

Hetkel kuum