Börsiülevaade: Sakut osteti dividendijanus 81 miljoni krooni eest

20. aprill 2004, 15:02

Täna kaubeldi viimast päeva dividendiõiguslike Saku Õlletehase aktsiatega, mistõttu õlletehase aktsiakäive ulatus ligi 81 miljoni kroonini.

Enamus käibest andis üks suur 400tuhande aktsia suurune plokktehing, kogumahus 48,5 miljonit krooni. Kokku keerutati 8,3% õlletehase aktsiakapitalist.
Saku Õlletehas maksab dividende 5 krooni aktsia kohta. Kokku 40 miljonit krooni.

Tänast päeva arvestamata on Saku Õlletehase aktsiatega kaubeldud 2004. aastal Tallinna börsil kõigest 15,6 miljonit krooni.

Megakäibe taga on tõenäoliselt taas nn. maksude optimeerimine, kus väärtpaberid kantakse dividendide laekumise ajaks ühelt investorilt teisele investorile.
Dividendide pealt tulumaksu maksvatel investoritel on mõttekas dividendimaksmise ajaks oma aktsiaid investorile, kes dividendide pealt makse ei maksa, päevaks-paariks maha müüa.

Sama skeemi tõttu ulatus tõenäoliselt ka möödunud reedel Merko Ehituse aktsia päevakäive üle paarisaja miljoni krooni. Huvitav on aga see, et börsistatistika alusel pole Merko Ehituse aktsiaid veel praeguseks tagasi kantud.

Korraliku käibe najal tõusis täna 0,9%, tasemeni 419,33 krooni Hansapanga aktsia.
Hansapanga aktsionärid kinnitasid eile üldkoosolekul dividendide maksmise otsuse (7 krooni aktsia kohta) ning fondiemissiooni (iga olemasoleva aktsia kohta emiteeritakse kolm aktsiat juurde).
Kõige olulisem on aga see, et Hansapank teatas eile huvist omandada Venemaal pank ja liisingfirma. Venemaa turule tungimine peaks panga kasvuvõimalusi, mis senini on piirdunud peamiselt vaid Baltikumi regiooniga, oluliselt parandama.

TeliaSonera ülevõtmispakkumine on kinni naelutanud Eesti Telekomi aktsia.
Väärtpaber sulgus täna 121,26 kroonil ehk samal tasemel kui eile.

Eesti Telekomi aktsionäride indu, et TeliaSonera võib õige pea teha telekomiaktsionäridele uue ja parema pakkumise varjutas TeliaSonera Balti tegevuse eest vastutav Kenneth Karlberg, kes ütles Kauppalehtile et Skandinaavia telekomikontsern mitte mingil juhul paremat pakkumist ei tee.

Samas võib see olla TeliaSonera taktika hoidmaks Eesti Telekomi aktsia tõusul päitseid peas, juhul kui telekomioperaatoril ei õnnestu aktsionäridelt ülevõtmisperioodil aktsiaid kätte saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing