Savisaare ja Äripäeva kohtuvälist kokkulepet ei sündinud

20. aprill 2004, 13:59

Täna jätkas kohus Tallinna linnapea Edgar Savisaare hagi arutamist Äripäeva Kirjastuse vastu, kuna pooled ei jõudnud kohtuvälisele kokkuleppele.

Jaanuari lõpus andis Tallinna linnakohus kokkuleppe sõlmimiseks kuu aega. Pooled küll kohtusid kuid milleski kokku ei lepitud ja protsess jätkub.

Savisaare esindaja vandeadvokaat Andres Aaviku sõnul pole Savisaarel Äripäevale etteheiteid selles, et ajalehe väitel maksis Savisaare kindlustusarved 1999-2001 aastatel kinni endise kindlustusärimees Leonid Apananski. Aavik ütles: ?Savisaar ei ole sellist vaidlust püstitanud. Savisaar on lugenud au ja väärikust riivavaks aasta 2003 kindlustuspoliisi eest tasumist.?

Äripäeva esindava vandeadvokaadi Indrek Tederi sõnul ei saanud ajaleht Savisaare mainet kahjustada kui kirjutas, et Savisaar ei maksnud 2003. aastal ise oma kindlustusarvet.

Kohus otsustas, et ei arvesta uuringukeskus Faktum maineküsitluste ülevaadet Äripäeva vastu kui tõendit. Kohus põhjendas, et maineküsitluste ülevaatega pole piisavalt tõendatud, et Savisaarele tekitas kahju just Äripäevas ilmunud lugu. Ülevaade on üldsõnaline ja Äripäeva artiklit seal ei mainita.

Samuti jättis kohus rahuldamata Savisaare taotluse kuulata kohtus tunnistajatena üle eksperdid Igor Gräzin ja Linnar Priimägi. Nende kui ekspertide kirjalikud hinnangud olid juba kohtutoimikule lisatud ning sisulist infot nad vaidluse enda kohta ei andnud.

Edgar Savisaar esitas kohtusse hagi Äripäeva vastu 27. veebruaril 2003, mil ilmus Äripäeva artikkel, mis kirjeldas Savisaare kindlustusarvete maksmist Apananskiga seotud firma poolt. Savisaar keeldus enne artikli ilmumist talle saadetud kindlustusarvete teemalistele küsimustele vastamast. Seejärel esitas ta kohtusse hagi au teotamise lõpetamiseks, ebaõigete andmete ümberlükkamiseks ja nõudis kahjutasu miljon krooni.

Savisaar ei ole senini avalikkusele põhjendanud, kes ja mis asjaoludel maksis kinni tema majade kindlustusarved aastatel 1999-2001. Samuti pole Savisaar avalikustanud, kes ostis 3 miljoni krooni eest tema perele kuulunud maja Tallinnas Olevi 24.

Järgmine kohtuistung Savisaare ja Äripäeva vahel toimub 21. juunil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing