EPL: Euroliit kaalub Eestilt esimese trahvi nõudmist

21. aprill 2004, 07:54

Eesti riik peab ilmselt esimest korda Euroopa Komisjonile trahvi maksma korruptsioonijuhtumi tõttu riigihankel, mis korraldati Phare abiprogrammi rahaga.

Eile mõistis kohus korruptsioonis süüdi tööturuameti informaatikaosakonna endise direktori ja hilisema nõuniku Ülo-Karla Kase (69) ja määras talle kaks aastat tingimisi karistust kolmeaastase katseajaga, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kaitsepolitsei süüdistuse kohaselt osales Kask Phare 2000 projekti ?Toetus tööturuteenuste tasakaalustatud arengule? raames korraldatud rahvusvahelise hankekonkursi hindamiskomisjoni töös.

Komisjoni ülesanne oli leida tööturuameti iseteenindussüsteemi (SelveIS) tehniline teostaja. Kolme miljoni kroonise konkursi võitis Eesti Ühispanga konsortsium, kuhu kuulus ka OÜ Trillian, mille omanik on Kase poeg Üllar Kask.

?Ma polnud seadustega kursis,? ütles Kask eile Tallinna linnakohtus enne otsuse langetamist. ?Kuigi see ei vabanda mu tegu, ei teinud ma seda tahtlikult.?

Kase sõnul on tõendites näha, et ta esindas riiki, mitte oma poega.

Rahandusministeeriumi ja Euroopa pettustevastase ameti (OLAF) vahel sõlmitud koostööleppe alusel tuleb euroliidu finantshuvide rikkumisest teada anda OLAFile, kes siis otsustab edasised sammud.

Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna nõuniku Annika Loigu sõnul otsustab komisjon lähikuudel, kas Euroopa Liit rakendab tagasimaksenõuet või mitte. Konkursi maht oli 200 000 eurot (üle 3,1 miljoni krooni). Tegemist on esimese korraga, kui arutluse all on Eestiga seotud juhtum.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing