Linn saavutas kodutute öömaja küsimuses kohtuvõidu

21. aprill 2004, 13:22

Tallinna ringkonnakohus tühistas esimese astme kohtu otsuse ning kodutute öömaja renoveerimine võib alata, teatas Raepress.

Esimese astme kohus tühistas Tallinna linnavalitsuse 2002. aasta augustis tehtud korralduse eraldada Paljassaare tee kodutute öömaja renoveerimiseks 3,35 miljonit krooni.

'See on rõõmus sõnum,' märkis linnapea Edgar Savisaar. 'Mul on siiralt hea meel, et linn on pärast Skoone Bastioniga seotud kohtuvõitlust saanud võidu ka Paljassaare varjupaiga küsimuses.'

Ringkonnakohus leidis oma otsuses, et linnal oli õigus eraldada kodutute öömaja renoveerimiseks 3,35 miljonit krooni ning samuti tunnistas kohus linna õigust muuta nimetatud kinnistul maa sihtotstarvet äri ja tootmismaast sotsiaalmaaks.

'Loodame, et sellel sügisel saavad kodutud juba majja sisse elama asuda,' lausus abilinnapea Anders Tsahkna.

Paljassaare tee 35 kodutute öömaja peaks valmides tööle hakkama ka kui kodutute rehabilitatsiooni- ja töökeskus, kokku peaks keskuses valmides olema 92 voodikohta, esimesel korrusel 32 ja teisel 60 eluaset.

Firma Renoval Group Limited palus 2002. aastal halduskohtule esitatud kaebustes tühistada linnavalitsuse poolt toona augusti tehtud Paljasaare kodutute varjupaiga renoveerimise rahaeralduse korraldus ning ka Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti õiend, mille kohaselt muudeti Paljasaare tee 29 krundi uueks aadressiks Paljasaare tee 35 ning krundi kasutamise sihtotstarbeks sotsiaalmaa. Halduskodus rahuldas hageja kaebuse 2002. aasta detsembris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing