Maksu- ja tolliamet kinnitas järgmise aasta tegevusprioriteedid

21. aprill 2004, 09:55

Maksu- ja Tolliamet kinnitas eile 2005. aastaks esimest korda ühendameti tegevusprioriteedid, teatas amet.

Prioriteetideks on elektroonse teeninduskeskkonna laiendamine klientide teenindamise kiirendamiseks ning idapiiri kontrolli tugevdamine.

Kuigi mõlema endise ameti kliendid suhtlevad maksuhalduriga juba tänasel päeval suures osas arvuti vahendusel, on amet võtnud oma peamiseks tegevussuunaks elektroonse teenindusprotsessi olulise laiendamise.

Maksu- ja Tolliameti peadirektori Aivar Rehe sõnul on seejuures eesmärgiks vähendada maksuhalduri ja kliendi kulutusi, muuta maksumaksjale riigiga suhtlemine lihtsamaks, kiirendada teenindust ning lihtsustada andmete kontrolli ja riskianalüüsi.

Eesti ja ühtlasi Euroopa Liidu ühiskonna kaitse valdkonnas on peamiseks tegevussuunaks tugevdada veelgi tollikontrolli maismaapiiril Venemaaga. Paralleelselt suunatakse täiendavaid inimjõudusid ja tehnikat koostöös teiste ametkondade ja riikidega narkootikumide ning aktsiisikaupade salakaubaveo avastamisele.

Siseriiklikult on kontrollivaldkonnas võetud eesmärgiks asuda senisest tõhusamalt ja jõulisemalt võitlema aktsiisi- ja käibemaksupettustega seotud organiseeritud kuritegevusega.
Ausa konkurentsi tagamiseks tahab maksuhaldur luua võimalikult ebasoodsad võimalused ümbrikupalkade maksmiseks.

Kogu järelevalvelise tegevuse aluseks on tugev teabetöö ja riskianalüüs, mille tugevdamiseks näevad tegevusprioriteedid ette siseriikliku ja rahvusvahelise koostöö arendamist ja objektivaliku suures osas elektroonseks muutmist.

Maksuhalduri haldussuutlikkuse säilitamiseks viiakse lõpule juhtimisstruktuuri ja töökorralduse reform.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing