Muinsuskaitse ei ole andnud nõusolekut linnahalli osaliseks lammutamiseks

21. aprill 2004, 09:13

Muinsuskaitseamet ei ole andnud ametlikku nõusolekut riikliku kaitse all oleva Tallinna Linnahalli promenaadi, jäähalli ja merepoolse osa lammutamiseks.

Muinsuskaitseamet on hetkel tellinud Tallinna Linnahalli restaureerimise muinsuskaitselised eritingimused tunnustatud spetsialistidelt ? arhitektuuriajaloolaselt Piret Lindperelt ja arhitekt Ignar Fjukilt, teatas amet.

Muinsuskaitseamet on pöördunud ka Tallinna Linnavalitsuse poole, saamaks linnavalitsuselt kirjalik visioon linnahalli tulevaste kasutusalade kohta. Tulevikuvisiooni olemasolu hõlbustaks oluliselt muinsuskaitseliste eritingimuste koostamist.

Enne eritingimuste kooskõlastamist muinsuskaitseameti ja Tallinna kultuuriväärtuste ameti poolt tutvustatakse neid ka muinsuskaitse nõukogus ja muinsuskaitse nõukogu alalises arhitektuurimälestiste ekspertnõukogus. Seega peavad kõik Tallinna linnahalli puudutavad muinsuskaitselised kitsendused ja leevendused saama nii ametite kui ka nõukogude heakskiidu. Alles pärast kooskõlastatud eritingimuste üleandmist linnahalli omanikule on olemas ametlik alus linnahalli rekonstrueerimisel tehtavateks muinsuskaitselisteks leevendusteks.

Linnahalli muinsuskaitselised eritingimused loodetakse valmis saada ja kooskõlastada järgmise kuu aja jooksul. Muinsuskaitseamet rõhutab, et enne ametlikult kooskõlastatud eritingimuste olemasolu on linnahalli puudutavate muinsuskaitseliste leevenduste tutvustamise puhul tegemist lihtsalt eksitava infomüraga.

Äripäev kirjutas eile, et Tallinna linn ja Manutent on jõudnud Linnahalli müügis kokkuleppele, artiklit saab lugeda <#siit=http://www.aripaev.ee/2613/uud_uudidx_261303.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing