PM: Soojatorudes veeti läbi Eesti miljoneid salasigarette

21. aprill 2004, 08:17

Salakaubavedajatel õnnestus nii Eesti toll kui ka piirivalvurid ära petta soojatorudega, mille isolatsiooni vahele olid nad peitnud miljoneid sigarette.

Firmamärki Superkings kandvad sigaretid ringleksid praegu tõenäoliselt juba kuskil põhjamaisel mustal turul, kui Rootsi toll poleks otsustanud 3. aprillil Paldiskist üle mere Kapelskäri jõudnud veokit igaks juhuks kontrollida, kirjutas Postimees.

Reisilaeva Regal Star pardalt sadamas maha sõitnud veoki soojaveetorude koormas polnud midagi ebaharilikku hetkeni, kui tollitöötajad ühe soojatoru plastikust isolatsiooni puruks lõikasid.

Metalltoru ja isolatsiooni vahelt tulid seejärel päevavalgele esimesed sinist värvi sigaretiplokid.

Mitu tonni kaaluvast torukoormast leidsid rootslased lõpuks 3,8 miljonit salasigaretti.

Selgus, et koorem oli peale laaditud Lätis Riia lähedal ning see jõudis 2. aprillil Ikla piiripunkti kaudu Eestisse.

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Marek Helmi sõnul ei saa ta praegu teise riigi tollijuurdlust kommenteerida, kuid ta märkis, et ka Eesti poolt üllatas salakaubavedajate leidlikkus.

Helm märkis, et nii hästi peidetud salakaubale on raske jälile saada, kui just pole konkreetset vihjet. «Konkreetset infot polnud seekord ka rootslastel, nad kontrollisid veost riskianalüüsi põhjal,» selgitas Helm. «Ja ilmselt polnud meie riskianalüüs seekord siis nii tasemel.»

Helm ütles, et kui Eestist saab ELi liige ning lõuna- ja põhjapiirilt kaob alaline tollikontroll ära, muutub salakaubavedajate püüdmine veelgi raskemaks.

Senisest enam pannakse rõhku riikidevahelisele infovahetusele ja nn liikuvatele rühmadele, mis peavad sisemaal silma peal hoidma.

Toll tahab selleks saada õigust kasutada operatiivvärvides sõidukeid, kuid seni pole siseministeerium selleks nõusolekut andnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing