R3 tegi kokkuvõtte tööaastast ja arutas 2005-2008 eelarvestrateegiat

21. aprill 2004, 12:28

Eile Stenbocki majas koos olnud 3R koalitsioon tegi kokkuvõtte tööaastast ja arutas 2005-2008 eelarvestrateegiat.

Rahvaliidu, Reformierakonna ja Res Publica koalitsiooni suurel üldkogul vaadati tagasi esimesele tööaastale ning arutati riigi eelarvestrateegiat aastateks 2005-2008.

Peaminister Juhan Parts võttis kokku valitsuse esimese tööaasta ning tänas koalitsioonipartnereid koostöö ja ühiste pingutuste eest. Parts tuletas parlamendisaadikutele meelde erakondade esimeeste ühisavaldust, milles kinnitati valitsuse esimese tööaasta täitumisel veendumust, et tegemist on mitte ainult ainuvõimaliku, vaid ka parima võimaliku koalitsiooniga riigi jaoks. Omapoolsed kokkuvõtted aastast tegid ka keskkonnaminister Villu Reiljan ning Reformierakonna fraktsiooni esimees Siim Kallas.

Vaadates koalitsiooni ees seisvatele ülesannetele märkis Parts: 'Pidades silmas Eesti uut olukorda NATO ja Euroopa Liidu liikmena on meie eesmärk tagada riigi arengu stabiilsus ning seda näidata nii Eesti enda elanikele kui ka Eestist väljapoole. Samas, stabiilsus ei tohi tähendada stagnatsiooni - valitsuse ees seisvad väljakutsed tuleb vastu võtta, võetud ülesanded täita.'

Rahandusminister Taavi Veskimägi tutvustas koalitsioonierakondade parlamendisaadikutele ja valitsusdelegatsioonidele järgneva kolme aasta eelarvestrateegia aluseid. Veskimäe sõnul on eelarveprotsessi planeerimise raamistik 1 + 3 aastat ning eelarvepoliitiline eesmärk täita koalitsioonileppes sätestatu suurendamata efektiivset maksukoormust ja hoides valitsussektori eelarve tasakaalus. Rahandusministri sõnul on valitsusele plaanis eelarvestrateegia esitada kinnitamiseks mai keskel.

Fraktsioonide esimehed Siim Kallas, Siim Kiisler ja Jaanus Männik keskendusid oma ettekannetes koalitsioonierakondade prioriteetidele eelarve koostamisel.

Res Publica prioriteetideks on haridus, stabiilne maksu- ja majanduskeskkond ning sotsiaalvaldkond, sh toimetulekumäära tõstmine.

Rahvaliidu kolme olulisema valdkonna seas on samuti haridus ja sotsiaalvaldkond ning erakonna esimene eelistus on kohalike omavalitsuste tulubaasi suurendamine.

Reformierakond peab eelarve koostamisel olulisimaks mullu novembris sõlmitud tulumaksureformi alaste kokkulepete kehtivust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing