TIR-vedude tollivormistus EL-i sisepiiril lõpetatakse 1. mai südaööl

21. aprill 2004, 14:45

Alates 1. mai südaööst Eesti aja järgi ei ole enam võimalik vormistada TIR-veoetappe ühenduse (näiteks Ikla tollipunkt) sisepiiril, teatas maksu- ja tolliamet.

Tollivormistus lõpetatakse, kuna Euroopa Ühenduse õiguse seisukohalt ei saa peale eeltoodud ajahetke toimuda ühenduse sisepiiril tolliformaalsusi, mille hulka kuulub ka TIR-veoetapi alustamine ja lõpetamine.

Kui TIR-märkmik koos kaubaga jõuab ühenduse sisepiirile 1. mai 2004 südaööl või hiljem, siis peab TIR-veoetapp jätkuma kuni mõne EL-i sihttolliasutuseni vastavalt TIR-veoetapi avamisel kasutusele võetud meetmetele.

Euroopa Liidu tingimustes TIR-vedude tollivormistust puudutavad üleminekumeetmed näevad ette, et kõik Eestis alustatud TIR-veoetapid, mis jõuavad ühenduse sisepiirile enne 1. maid 2004, lõpetatakse Eestis.

TIR-protseduuri seisukohalt vaadeldakse Euroopa ühenduse tolliterritooriumit üheainsa territooriumina. Alates 01.05.2004 kaovad Eesti ja tema lähinaabrite (Läti, Soome, Rootsi) vahel kui Euroopa ühenduse liikmesriikide vahel tollipiirid, seega TIR-vedude puhul kaovad nn riiki sisenemise ja riigist väljumise TIR-veoetapi vahetolliasutused liikmesriikide vahel. Peale 01.05.2004 südaööd ei ole ühenduse sisepiiril Ikla tollipunktis seega ka näiteks enam Läti poolel tolli.

Maksu- ja Tolliamet juhib TIR-märkmiku valdajate tähelepanu vajadusele kinni pidada tolli poolt üleminekuajal Eesti territooriumi läbimiseks määratud piiraja kinnipidamise vajadusest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing