Eesti kaubamärgid võivad minna vastuollu ELis kehtivatega

Aleksander Vares 22. aprill 2004, 00:00

Eesti ettevõtted võiksid veel enne 1. maid kõrvutada oma registreeritud kaubamärki võimalike sarnaste Euroopa Ühenduse kaubamärkidega, sest võib tekkida olukord, kus siin registreeritud kaubamärgid satuvad konflikti Euroopa kaubamärkidega. Sel juhul on võimalik taotleda Eestis kohtu kaudu EÜ kaubamärgi kasutamise keelustamist Eestis.

Praegu tegutseb osa ettevõtteid oma ärinime all, kuid ei kasuta kaubamärgi kaitset ärinimele või selle osale. Kaubamärgi registreerimine annab võimaluse ära hoida kalleid kohtuvaidlusi ja vältida kaubamärgi või ärinime reklaamiks tehtud investeeringute kaotust. 1. maist vähenevad küll riigilõivud kaubamärgi registreerimise eest, kuid samas hakatakse registreerimiseks antud kaubamärki kõrvutama ligi seitse korda suurema juba registreeritud kaubamärkide arvuga. Kaubamärgi registreerimisega omandatavad õigused on piirkondlikud, s.t Eesti patendiameti kaudu registreeritud kaubamärk on kaitstud Eestis. Kuid kaubamärgi võib registreerida ka laiemalt: rahvusvahelisena Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooni rahvusvahelise büroo kaudu Madridi kokkuleppe alusel või EÜ kaubamärgina ELi siseturu ühtlustamise ameti kaudu.

1. maist hakkab Eestis kehtima uus kaubamärgiseadus, mille eesmärk on ühtlustada siin kehtiv kaubamärgi kaitse ELi omaga. Seadus reguleerib paremini üldtuntud kaubamärgi kaitset, mis peaks hõlbustama kohtute ja tööstusomandi apellatsioonikomisjoni tööd.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing