Kvartalitulemus vedas Norma langusse

Raivo Sormunen 22. aprill 2004, 00:00

Eile hommikul avaldatud esimese kvartali majandustulemusele reageeris Norma aktsia mõõduka langusega. Aktsia sulgus 109,53 kroonil ehk 2,1% miinuses.

Viimasel neljal nädalal väikses, 110?112kroonises hinnakoridoris liikunud ja eile kuue ja poole aasta kõrgeimat sulgemistaset korranud aktsia jaoks tähendas see sellegipoolest madalaimat sulgemistaset pärast 24. märtsi.

Norma I kvartali kasum ulatus 23,9 mln kroonini (1,81 kroonini aktsia kohta). Turud olid oodanud 30 mln kroonist kasumit.

Nigela kasumi taga oli oodatust väiksem müük Venemaa koostööpartnerile AvtoVAZile. Kui möödunud aastal andis Norma Venemaa-müük 38,8% kontserni käibest, siis selle aasta esimeses kvartalis kõigest 29,9%. Viimati oli Normal praegusega ligilähedane seis möödunud aasta esimeses kvartalis, kui Venemaa autotööstuse madalaseisu tõttu ettevõte oma ridadest inimesi koondas.

Samas tuleb tõdeda, et esimene kvartal on Norma jaoks olnud pidevalt üks viletsamaid. Aina vähenev sõltuvus Venemaast (veel 1998.?99. aastal läks Norma kogumüügist Venemaale koguni 75%) kahandab ettevõtte riski. Norma aktsiat võib veidi toetada veel maksmata dividend. Sellega on üle kuu aja aega.

Ülejäänud turg oli Norma kõrval eile väga igav.

Saku Õlletehase aktsia küll odavnes 5,63 krooni võrra ning sulgus 121,26 kroonil, kuid seda seetõttu, et eile ostetud aktsiate eest polnud esimest päeva võimalik enam dividende (5 krooni aktsia kohta) saada.

Kokku maksab õlletehas mai alguses dividendidena välja 40 mln kroonise summa. Sellest 30 miljonit krooni läheb firma suuromanikele Carlsbergile ja Scottish & Newcastle?ile.

Hansapanga aktsia puhul oli eile ülekaalus ostuhuvi, kuid kuna päeva viimaseks tehinguks registreeriti müügitehing, siis väärtpaberi sulgemishind võrreldes teisipäevaga (419,33 krooni) ei muutunud.

TeliaSonera pakkumise kütkes oleva Eesti Telekomi aktsia oli eile juba viiendat päeva enam-vähem paigal. Väärtpaber sulgus 120,95 kroonil ehk 0,26% miinuses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing