Looduskontoris ilma elektri ja kiire võrguta

Marko Kaldur 22. aprill 2004, 00:00

Looduskontor on võimalus neile, kelle tööülesanded ei eelda pidevat ametipostil viibimist ega klientidega näost näkku suhtlemist.

Vabaõhutöökoha võib rajada kuhu tahes. See võib asuda päikesest kuumaks köetud rannaribal, üksikul inimtühjal saarekesel või hoopiski sügava põlismetsa lagendikul. Looduskontoriks võib olla mõni tasuta matkamaja laantes ja rabades, isiklik telk looduskaunil platsikesel või suisa laagriplats lageda taeva all.

Rutiinivabas keskkonnas tekivad uued ideed ning lahendused, millele muidu poleks tulnudki. Lõpptulemusena jäävad looduskontoris töötamisest ka head mälestused päevadest, mida sisustasid lisaks tõsistele ülesannetele soojas merevees sulistamine, päikese käes peesitamine, õhtul praksuva lõkke ääres istumine.

Hommikul looduskontoriks oleva telgi esikusse jäetud toiduvarudelt väikeste hambajälgede avastamine annab aga uue tähenduse kontoriroti mõistele.

Tehniliselt on looduskontor lihtsalt teostatav. Vajalikud on kolm põhikomponenti: sülearvuti, GPRS-kaart ning mobiiltelefon. Lisatarvikute osas peab igaüks lähtuma oma vajadusest. Suur osa tavakontorites vajaminevast tehnikast on tänapäeval dubleeritud ka kaasaskantavana ? printerid, paljundusmasinad, faksiaparaadid, skannerid.

Kuna looduskontori võib üles lüüa rannakivile, kännujuurikale või hoopiski telgi põrandale, siis kaob vajadus spetsiaalse mööbli ning sisustuse järele ? pigem tuleb keskenduda looduses viibimiseks sobiva varustuse leidmisele.

Suhtlustarkvara, videokonverents ning mobiiltelefon loovad võimaluse partnerite, klientide ja kolleegidega suhtlemiseks. Korraliku firmasisese dokumendihaldussüsteemi puhul pole vaja ka paberdokumente kaasa vedada, vaid kõike on võimalik hallata interneti vahendusel. Looduskontori suurimateks pudelikaeladeks on kaasavõetava tehnika kaal ning elektrivajadus. Üheks variandiks on soetada sülearvutile ja mobiiltelefonile lisaakud. Alternatiivne variant on jääda mõne elektriga talumajapidamise lähistele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing