Minister allkirjastas pindalatoetuse taotlemiseks vajaliku määruse

22. aprill 2004, 08:25

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo allkirjastas määrused, mis võimaldavad hakata vastu võtma pindalatoetuse taotlusi.

Alates 17.maist hakata PRIA-l vastu võtma ühtse pindalatoetuse (ÜPT) ja täiendava otsetoetuse, põllumajandusliku keskkonnatoetuse ning ebasoodsamate piirkondade toetuste taotlusi.

Ühtset pindalatoetust makstakse maa heas põllumajanduslikus korras hoidmise eest, summa suuruseks on 417 krooni hektari kohta.

Toetuse taotlemiseks oli vaja põllumaad eelnevalt deklareerida. Kuigi maade deklareerijate seas olid nii maa omanikud kui rentnikud, on reaalne toetuse saaja ikkagi ainult maakasutaja.

Ühtsele pindalatoetusele lisaks saab taotleda ka täiendavat otsetoetust, mida makstakse põllukultuuride, sertifitseeritud heinaseemne ja veise või uttede kasvatajatele.

Põllumajandusliku keskkonnatoetuse raames toetatakse keskkonnasõbralikku tootmist, mahepõllumajanduslikku tootmist ja eesti tõugu hobuse kasvatamist. Sel aastal rahastab põllumajanduslikku keskkonnatoetust esmakordselt Euroopa Liit ja selle toetuse kogusumma on kasvanud varasemaga võrreldes rohkem kui viiekordseks, 40 miljonilt kroonilt eelmisel aastal 219 miljoni kroonini käesoleval aastal.

Eelnevale lisaks on võimalik 101 ebasoodsamaks piirkonnaks tunnistatud valla maaharijatel taotleda ebasoodsamate piirkondade toetust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing