Pärnu PM: Kaubavedu Pärnu sadama kesklinna kail on lõppenud

22. aprill 2004, 08:46

Pärnu sadama kesklinna kail võetakse maha ühte kahest sadama kraanast, sest suuremahuline kaubavedu kesklinnas on lõpetatud.

ASi Pärnu Sadam juhatuse esimees Peeter Volkov ütles Pärnu Postimehele, et mahavõetav kraana on vana ja kulunud ning pärast seda, kui kaubavedu ja -laadimine kolisid kesklinnast üle teistele kaidele, muutunud tarbetuks ning seisab ilmaaegu jalus.

Volkov selgitas, et viimane kaubalaev külastas kesklinna kaid detsembris ning tänavu pole siin laaditud enam ühtegi laeva.

Volkov ütles, et kesklinna siluetti ilmestav teine kraana jääb esialgu igaks juhuks alles, ehkki tõenäoliselt võetakse seegi peagi maha.

Kesklinna kaid külastavad veel vaid üksikud Maseko kalatööstusele kala toovad laevad, mille tühjakslaadimine käib niivõrd aeglaselt, et teiste kaide ääres hoiaksid nad kohta kinni. Ka ei häiri kalalaevade tühjendamine kesklinnas kedagi.

Kui varasematel aastatel laaditi kesklinnas laevadele turbabriketti, siis möödunud sügisel hakati seda vedama läbi Vana-Pärnu sadama, kasutades valminud uut kaid ja laadimistransportööri.

Pärnu sadama kapten Riho Prints ütles, et kesklinna eakad kraanad on pärit veel kalakombinaadi ajast, kui neid kasutati nii Atlandi ookeanilt toodud kala kui soola laadimiseks.

Suvel on plaanis kesklinna kailt maha võtta ja ära viia ka tarbetuks muutunud viilhall, kuid ajalooline sadamahoone on kindlasti kavas säilitada, rääkis Volkov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing