USA börsid: Greenspan langetab, Greenspan kergitab

22. aprill 2004, 09:32

Motorola üle ootuste hea kvartalitulemus ja USA keskpanga juhi Greenspani sõnavõtt, kus ei hirmutatud investoreid kohese intressitõusuga tõstis USAs aktsiaid.

Tehnoloogiasektor peaks jätkama tõusu ka täna, sest pärast turu sulgemist kvartalitulemused avaldanud eBay ja Qualcomm ületasid analüütikute ootusi, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Greenspan küll mainis eilses ülesastumises, et intressid peavad jõulise majanduskasvu juures tõusma, kuid ta välistas analüütikute sõnul kohese intressitõusu, öeldes et majanduskasv pole sütitanud inflatsioonisurvet.
Vaid päev varem peetud sõnavõtust luges turg välja, et Greenspanil on intresside tõstmisega kiire taga. Eilne avaldus rahustas investoreid.

?Ta vähendas inflatsiooni tähtsust ja rõhutas ettevõtete produktiivsust,? ütles Neuberger Berman fondivalitseja Jon Brorson, kelle arvates jääb turg siiski niikaua ebastabiilseks kui pole teada mida USA keskpank intressidega ikkagi teeb.

Peamiselt tehnoloogiasektori aktsiate liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks tõusis 0,86 protsenti, tasemeni 1995,63 punkti. Kvaliteetaktsiate liikumist kajastav Dow Jones tööstuskeskmine jäi praktiliselt muutumatuks, sulgudes 10317,27 punktil ehk 0,03 protsenti kõrgemal kui päev varem.

Tehnoloogiasektorit vedas maailma suuruselt teine mobiiltelefonide tootja Motorola, mis kolmekordistas oma kvartalikasumi ning tuli välja üle ootuste hea teise kvartali prognoosidega.
Motorola lõpetas päeva 19 protsendise tõusuga (19,30 dollaril), olles sellega eile parim New Yorgi börsi aktsia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing