Võru Juust sai uue tegevjuhi

22. aprill 2004, 18:15

Võru Juustu nõukogu nimetas ettevõtte uueks tegevjuhiks Lauri Haavikko.

Senine tegevjuht Heiki Pensa lahkub ametist pärast 20. augustit, selle ajani täidab ta uue tegevjuhi antud eriülesandeid.

Eelnevaga seoses nimetas Võru Juust nõukogu Lauri Haavikko uueks juhatuse liikmeks Rein Niguli. Tööd juhatuses jätkab Arne Steinsvik.

Lauri Haavikko on varem tegelenud Valio International Oy-s välismaa projektidega ning olnud ka Valio Eesti AS-i tegevdirektor.

'Uue juhi üks ülesanne on kasvatada Võru Juust AS-i efektiivsust, rakendada ettevõtte sisemist potentsiaali ning jõuliselt laiendada äritegevust,' ütles ettevõtte nõukogu esimees Veijo Meriläinen.

'Suur osa Võru Juustu tehase toodangust eksporditakse Euroopa Liidu riikidesse ning Venemaale. Olukord toorpiimaturul on aga keeruline ning alates 1. maist jõustuva Euroopa Liidu liikmestaatusega muutub keerulisemaks Venemaaga kauplemine, samas on juustu hinnatase Euroopa Liidu siseturul jätkuvaltmadal.'

Võru Juust on Eesti suurim juustutootja. 2003. aasta käive oli 213 miljonit krooni, eksportkäive oli 157 miljonit krooni. Valio International OY ostis Võru Juustu enamusaktsiad 2003. aasta lõpus, vähemusaktsionär on Norra juustutehas Synnöve Finden. Võru Juustus töötab 132 inimest.

Eelmisel aastal toodeti Võru Juustus kokku 5536 tonni juustu, millest eksporditi 4077 tonni. Tuntuim kaubamärk nii Eestis kui Venemaal on Atleet original.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing