Baltika aktsia jätsid tulemused külmaks

Raivo Sormunen 23. aprill 2004, 00:00

Ehkki aktsia sulgus 7,4% kõrgemal kui kolmapäeval (22,69 kroonil), on selle põhjuseks suuresti aktsia suur ostu- ja müüginoteeringute vahe. Ka käive jäi rõivatootjal ja -müüjal õige nigelaks, küündides vaid 24 000 kroonini.

Baltika tulemused paranesid tänu jaemüügi kosumisele. Tubli käibekasvu taga oli Baltika vanade brändide ? Baltman ja CHR/Evermen ? korralik kasv. Viimastel aastatel kõvasti reklaamitud Montoni kaubamärgi all müüdavate rõivaste müügi kasv on samas pidurdunud.

Aktsia saavutas viimase kolme ja poole aasta madalaima taseme märtsi alguses, kui ta vajus 2003. aasta nõrkade majandustulemuste tõttu kuni 18,15 kroonini.

Pärast seda on aktsia viiendiku võrra kosunud ja viimased poolteist kuud 22 krooni lähedal kõikunud.

Ülejäänud turg oli sarnaselt Baltikaga ülimalt passiivne ja tegudevaene.

Kolmapäeval analüütikute ootustest nigelama kvartalitulemuse avaldanud Norma aktsia suutis vaikselt börsipäeva õhtusse saata ja oma hinda hoida. Väärtpaberi päevakäibeks kujunes vaid veidi üle 300 000 krooni. Aktsia sulgus 109,84 kroonil ehk 0,3% plussis. Arvestades kohaliku turu ebalikviidsust ja investorite aeglust, võib oodata veel paar päeva, enne kui lõplikult kinnitada kvartalitulemuste mõju turvarakiseid tootva firma aktsiale. Hetkel on tunda, et suurt mõju kvartalitulemus ja nõrk Venemaa-suunaline müük Tallinna börsi ühele parimale dividendimaksjale ei avalda.

TeliaSonera ülevõtmispakkumise kütkeis Eesti Telekomi aktsia tammus juba kuuendat päeva järjest paigal. Aktsia lõpetas 120,48 kroonil, langedes päevaga 0,4%. Käive oli aktsial aga viimase poole kuu parim (19,5 mln krooni). Paljud on otsustanud kinninaelutatud aktsiast loobuda.

Börsipäeva lõpupoole kerget müügisurvet tunda saanud Hansapanga aktsia vajus päevaga 1,1%, sulgudes 414,64 kroonil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing