Lietuvos Telekomase aktsia eest suurt preemiat ei loodeta

Annika Matson 23. aprill 2004, 00:00

Eile avaldas firma oma esimese kvartali tulemused, mis olid analüütikute ütluste kohaselt ootuspärased.

Lietuvos Telekomase aktsia sulgus eile 2,2 liti ehk 10 krooni tasemel.

?Kui TeliaSonera ei olnud valmis maksma preemiat selle eest, et saada enamusosalus Eesti Telekomis, siis ei maksa nad preemiat ka Leedu Telekomi aktsionäridele, kus nad juba on enamusosanikud,? ütles Läti Parex Banka analüütik Sandijs Martinovs. Ta ootab, et TeliaSonera maksab hetke turuhinda, mis on tema sõnutsi ka õiglane hind. Ta soovitab aktsiat hoida ning hinnasiht on 2,2 litti.

Ühispanga turuanalüüsi divisjoni direktor Sven Kunsing loodab, et TeliaSonera pakub aktsia eest tulevikus ka pisikest preemiat. ?Suuromaniku pakkumine võiks tulla 2,5 liti peale,? ütles ta.

Rootsi äriajalehes Dagens Industri ütles TeliaSonera juhatuse esimees Anders Igel üleeile, et nad töötavad teiste Balti riikide pakkumiste kallal.

Lietuvos Telekomase finantsjuht Jan-Erik Elserius ütles eile Äripäevale, et seni pole TeliaSonera pakkumise kohta midagi uut kuulda olnud. Millist hinda võiks Rootsi-Soome ühisettevõte Leedu Telekomi aktsia eest pakkuda, Elserius spekuleerida ei tahtnud.

Leedu fikssideoperaatori esimese kvartali käive oli 185 miljonit litti, mis on 9,4% vähem kui mullu samal ajal, teatas firma Leedu börsile.

Esimese kolme kuu EBITDA ehk kulumieelne ärikasum oli 86 miljonit litti, mullu samal ajal oli kulumieelne kasum 102 miljonit litti. Kasum oli 4 miljonit litti võrreldes eelmise aasta esimese kvartali 2 miljoni liti suuruse kasumiga.

Parex Banka analüütik Sandijs Martinovs märkis, et kontserni käive ja kasum vastasid üldjoontes ootustele.

Ka Lietuvos Telekomase finantsjuht märkis, et esimese kvartali kasum ja käive olid ootuspärased.

Kunsingu sõnul võiks Lietuvos Telekomas sel aastal teenida kasumit 52 mln litti ehk aktsia kohta 0,07 litti. Mullu tuli ettevõttel alla neelata 36 mln litine kahjum. ?Kasumi kasvuks on firmal võimalused olemas,? ütles Kunsing. Ta lisas, et tulevikus võiks Lietuvos Telekomase aktsia olla hea dividendiaktsia, 2005. aasta eest võib oodata suuremat dividendi. Kunsing soovitab aktsiat hoida, tema hinnasiht on turuhinna tasemel.

Hansabank Marketsi peaanalüütiku Urmas Riieli ütluste kohaselt vastasid tulemused ootustele. Hansabank Marketsi soovitus Lietuvos Telekomase aktsiale on samuti ?hoia? ja hinnasiht 2,25 litti.

Kui palju võiks TeliaSonera maksta Lietuvos Telekomase aktsia eest Riiel ennustada ei soovinud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing