Vutifännidele uus lootus

Tiit Reinart 23. aprill 2004, 00:00

Jah, eks hiljem või õigustusi otsida sellest, et meie jalgpallikultuur on veel õhuke, ent tulemus on tulemus ja sellisena ta ajalukku läheb ? Eesti kaotas koondisele, kes temast FIFA/Coca-Cola edetabelis üle 50 koha tagapool.

12. aprillil tuli uus tabel, kus Põhja-Iirimaa tublisti tõusnud, Eesti aga kaks kohta kukkunud.

Kui see kedagi lohutab, siis kukkunud on ka meie järgmine vastane, kellega Eesti eeloleval kolmapäeval A. Le Coq Arenal vastamisi läheb, nimelt Albaania (eelmise reitingu 88. kohalt 93ndale).

Üks kogemus Eesti koondisel Albaaniaga on. Läinud aasta novembris sõideti Tiranasse pea täiesti tundmatu koondisega mõõtu võtma optimistlikult. Eesti koondise peatreener lubas ründavat mängu. ?Üritame Albaania vastu rohkem võimalusi luua ja väravaid lüüa, aga peame endale ka aru andma, et vastane on meie mõistes küllaltki tugev,? ütles Arno Pijpers siis. Jah, publik Tiranas väravaid nägi, paraku olid lööjateks albaanlased. Eesti pidi koju pöörduma 0:2 kaotusega. Pauk võinuks suuremgi olla, kui Albaania realiseerinuks 74. minutil antud penalti. Ka negatiivne kogemus on kogemus, millest usutavasti on osatud kolmapäevaseks kohtumiseks õppust võtta.

Ei oska öelda, kas psühholoogiliselt mõjub albaanlastele innustavalt või hoopis uinutavalt, et viimati tunti kaotusekibedust mullu oktoobris Portugali vastu. Ülejäänud kolm mängu on siiani kõik võidetud. Eesti on ses ajavahemikus pidanud küll rohkem mänge, ent ka tulemused on olnud seinast seina. Viimati siis kaotus.

Üks huvitav fakt Albaania kohta veel. Kodus mängib see koondis tunduvalt kindlamalt kui võõrsil. 2003/2004 ei ole kodus kaotatud ühtegi mängu, võõrsil on seevastu tulnud vaid kaotused. Loomulikult ei saa loota, et kolmapäeval teeb mängu tulemuse ära Lilleküla muru ? see peab ikka olema tasemel kodumeeskond. Ja jääb Eesti koondisele soovida üha paremat mänguvormi, sest mais ootavad lühikeste vahedega ees juba kaks tunduvalt kõvemat pähklit kui seni: 27. mail ?otimaa ja 30. mail Taani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:24
Otsi:

Ava täpsem otsing