EPL: Sportland jäi võlgade tõttu Salomoni toodeteta

23. aprill 2004, 07:56

Salomoni kaubamärgi spordivarustust Eestisse toov A T Sport lõpetas Sportlandi keti varustamise, viidates viimase maksejõuetusele.

Finantsraskusi Eesti suurimas sporditarvete ketis näeb ka Converse?i tarnija Mabelle Sport. Sportlandi omanikud põhjendavad olukorda ajutiste kasvuraskustega, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Sellises olukorras neile kevadkaupa tarnida oleks enesetapulähedane tegevus,? ütles A T Spordi tegevdirektor Tõnu Valdur. Sportland on firmale võlgu üle miljoni krooni, mille tasumiseks on sõlmitud eraldi maksegraafik.

Krediidiinfo andmetel on Sportland Eesti reiting mitterahuldav, äririsk väga kõrge, finants- ja majandusolukord väga nõrk ning ärikasumlikkus madal.

Valduri sõnul ootab Sportland tarnijatelt pikki maksetähtaegu ega varja probleeme. ?Teeksime nendega hea meelega koostööd, kuid kui raha ei laeku ja me edasi tarniks, sureksime ise nälga,? ütles ta. Juba paar nädalat ei varusta firma Sportlandi spordiriiete ja jalatsitega, rulluiskudega ning spordikottidega. Sportland moodustab kümnendiku A T käibest.

Valduri sõnul tuli tarne lõpetamise initsiatiiv Sportlandilt, kes kuuldes, et uut kaupa ei saa, otsustas nii Eestis kui Lätis A T-ga koostöö lõpetada. Lätis on Sportland pärast võlgades 100% Sport keti ära ostmist Valduri sõnul sisuliselt monopoolses seisus.

Sportland Internationali ühe omaniku Aare Altraja sõnul ei ole hetkel mingisuguseid probleeme hankijatele tasumisega, kõik toimib vastavalt kokkulepetele. ?Kuna me tegutseme väga aktiivselt, teeme võib-olla ka rohkem vigu. Kategooriliselt valesid samme me astunud ei ole,? ütles ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing