PM: Eesti Energia pani oma mehe Põhivõrgu juhiks

23. aprill 2004, 08:02

Eesti Energia valis hiljuti märkamatult Eesti energeetika ühele võtmepositsioonile, OÜ Põhivõrk juhiks Henn Jõe.

Hiljuti iseseisva äriühinguna tegutsema asunud Põhivõrgul on olulisim roll konkurentsi tekkimisel elektriturule. Kui suhteliselt tagasihoidlikult sisustatud kabinetist pinget juhtiv 44-aastane Henn Jõe ütleb, et praegused võimsused ei luba rohkem elektrit läbi lasta, siis on uutel tulijatel keeruline elektrijaama ehitama hakata, kirjutab Postimees.

Kõrgepingesse investeerimine on kallis tegevus, kui just tulevane elektritarbija ei asu rajatava elektrijaama kõrval. Omal nahal on seda tunnetanud paljud tuulikutesse investeerida soovinud ärimehed, kelle äriplaanid on selliste tehniliste takistuste taha jäänud.

Seetõttu andis ka majandusminister Meelis Atonen märku, et seni kui pole lähikuudel tehtud lõplikku otsust Põhivõrgu Eesti Energiast täieliku eraldamise kohta, peatataks pooleli olnud juhi valimise konkurss, sest kõrgepingeliinide juht, kes on meelt mööda Eesti Energia kontsernile, ei pruugi sobida sõltumatutele ülekandevõrkudele.

Eesti Energia otsustas siiski 18 juhikonkursil osalenud kandidaadi seast välja valida Henn Jõe ning nimetas ta osaühingu Põhivõrk esimeseks juhiks.

Omamoodi tähelepanuväärne on viis, kuidas Eesti Energia Jõe valimisest avalikkust teavitas.

Pressiteates, milles teatati Põhivõrgu vastavusest euronõuetele, märgiti Jõe juhiks valimine ära justkui muuseas alles neljandas lõigus, eelnevalt rõhutades, et Põhivõrku juhib kolmeliikmeline nõukogu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing