PM: Kreitzberg rääkis teles Savisaare foobiatest

23. aprill 2004, 08:12

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare vastased nimetasid teda pea otsesõnu vaimuhaigeks, pooldajad aga nõudsid karmi arveteklaarimist teisitimõtlejatega.

Opositsiooniparteide ühisjõul hiljuti Riigikogu aseesimeheks valitud Keskerakonna juhatuse liige Peeter Kreitzberg rääkis eile õhtul Eesti Televisiooni saates «Tegelikkuse Keskus», et Edgar Savisaar kannatab haiglaste hirmuhoogude all, mis juhivad kogu tema tegevust, kirjutab Postimees.

Lõputute foobiate ja kahtlustusmaania tõttu tahab Savisaar kontrollida kõike ? presidenti, valitsust, Riigikogu ?, selgitas Kreitzberg, vihjates muu hulgas sellele, et vajadus kontrollida Keskerakonna saadikurühma sundis Savisaart upitama saadikurühma juhiks oma abikaasa Vilja Savisaare.

Pisut varem, mõned tunnid enne Riigikogu aseesimehe hävitavat hinnangut Tallinna linnapea vaimsele tervisele, süüdistasid Savisaare pooldajad tema arvustajaid erakonna maine rikkumises, avalikus valetamises, erakonnakaaslaste petmises ning igasuguse eetilise ja moraalse piiri ületamises.

Avalikus pöördumises, millele alla kirjutanud Keskerakonna piirkonnajuhtidest osa on Savisaarele alluvad linnaametnikud, nõutakse partei esimehelt ja juhatuselt selget seisukohavõttu ning nimetatud erakonnaliikmete tegutsemismotiivide ja -vahendite hukkamõistu.

Samuti nõuab pöördumine, et Keskerakonna juhatus kinnitaks kiirelt Haabersti ja Nõmme piirkonna juhatuste otsused visata parteist välja endine majandusminister Liina Tõnisson ja endine siseminister Robert Lepikson.

«See on ju üleskutse lint?imisele,» hüüatas antud pöördumist kommenteerides keskerakondlasest Riigikogu liige Mark Soosaar, kes on üks Savisaare oponente. «Mees, kes aitas Eesti vabaks võidelda, kasutab kompartei võtteid ja laseb oma alluvail enda vastaste kõrvaldamiseks kirju kirjutada.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing