Plastikpudelis õlu röövis Tartu Õlletehaselt 4% turuosa

23. aprill 2004, 16:54

Eelmisel aastal Eestis suurt võidukäiku alustanud plastikpudelis õlu röövis alles märtsis PETõlu tootma hakanud Tartu Õlletehaselt 4 protsenti turuosa.

Tartu Õlletehase juht Tarmo Noobi kinnitusel on Tartu Õlletehase turuosa tõepoolest kukkunud, samas kui müük on aastaga 5 protsenti suurenenud. ?Turg on rohkem kasvanud, kui meie müük,? lausus ta. Võrreldes eelmise aasta esimese kvartali 38 protsendiga, oli Tartu Õlletehase turuosa tänavu samas perioodis 34 protsenti. Saku Õlletehase turuosa on langenud 2 protsenti, 42 protsendini. Samas Viru Õlletehas on kasvatanud oma turgu 11 protsendipunkti võrra, 17 protsendini.

Noop lisas, et õlu on ainus, mis Tartu Õlletehase tootegruppidest turuosa on kaotanud, sest näiteks long-dringid on kasvatanud oma turuosa 49-59, siidrid 36-46, karastusjoogid 20-42 ja vesi 15-31 protsendini.

Õlleturu kaotamise põhjus on Noobi kinnitusel Eestis eelmisel aastal kiiret populaarsust kogunud odavas plastikpudelis õlu, mis on praeguseks vallutanud juba kolmandiku kogu Eesti õlleturust. Tartu Õlletehas jõudis PET õlle ehk plastikpudelis õllega poelettidele alles selle aasta märtsis, samas kui Viru Õlu oli sama segmendi tootega juba mullu aprillist kuni septembrini kasvatanud oma turuosa 11 protsendi võrra. ?Sisuliselt puudusime me selle aasta esimesel kahel kuul 30 protsendilt turult,? lausus Noop. ?Plasttaaral puudub hapnikubarjäär, hapnik aga reageerib linnasega ehk õlles oleva kuivainega. Seetõttu hakkab õlle maitse juba kahe nädala pärast muutuma ning tuntav vahe on sees kuu möödudes,? rääkis Noop. ?See on ka põhjus, miks kvaliteetõllede tootjad, nagu Saku ja Tartu Õlletehas, ootasid viimase minutini, enne kui otsustasid ka sellele turule siseneda.?

Noop avaldas lootust, et PET-õllede osakaal tulevikus siiski veidi langeb, kuna eeldatavasti järgmisest aastast jõustuv pakendiseadus koos õllepudelile rakendatava tagatisrahasüsteemiga muudab klaaspudelis õllede hinna oma olemuselt madalamaks kui plastpakendis. Praegu on pooleliitrise klaastaara hind tarbijale umbes 1,8 krooni. Kui umbes ühe krooni maksva kahe liitrise plastpudeli tooriku hinnaga võrreldes tuleb õllede hinnavahe kokku ligi kuus krooni, siis on selge, miks hinnatundlik klient PET õlle kasuks otsustab, põhjendas Noop uue segmendi populaarsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing