Eesti Energia otsustas merekaabli ehituse

Anne Oja 27. aprill 2004, 00:00

Eesti Energia ise ei kommenteerinud otsust, nimetades kokkulepitut ärisaladuseks. Estlinki teemal käivad hetkel läbirääkimised erinevate partneritega ning nõukogul arutatu avaldamine mõjutaks toimuvat läbirääkimiste käiku,? teatas Eesti Energia.

?See põhimõtteline otsus on juba kordi varem olemas olnud,? ütles Eesti Energia nõukogu liige Janno Reiljan otsuse kohta, kus nõukogu kiitis merekaabli vajalikuks ning selle ehitamise heaks. Merekaabli rajamise peamiseks eesmärgiks on Reiljani sõnul soov energiat eksportida ja tagada energiaga varustamise stabiilsus.

Reiljan ütles, et merekaabel läheb Eesti Energiale maksma kuni 1 miljard krooni. Täpne summa sõltub läbirääkimise tulemustest Läti ja Leeduga. Soome osapool paneb samuti ehitusse raha, kuid alguses vähem, kasvatades osalust aga hiljem.

Eesti Energia kavatseb merekaabli ehitamiseks võtta sündikaatlaenu, milles osalevad välispangad. ?Loodetavasti ei tekitata Eesti Energiale kahju tema tükeldamisega,? ütles Reiljan. ?See halvendab ettevõtte laenuvõimet.?

Eelmise aasta lõpu seisuga osalesid Eestit ja Soomet ühendava merekaabli projektis Eesti Energia, Latvenergo, Pohjolan Voima ja Helsingin Energia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing