PM: Eesti konkurentsivõime ületab nelja ELi riigi oma

27. aprill 2004, 07:44

Eesti on kõige konkurentsivõimelisem ELiga liituv riik ning edestab isegi nelja Euroopa Liidu liikmesriiki, selgitas Maailma Majandusfoorumi uuring.

Täna avaldatav uuring analüüsib Euroopa Liidu (EL) praeguste ja tulevaste liikmesriikide majanduste konkurentsivõimet võrreldes Ameerika Ühendriikidega, lähtudes Lissabonis 2000. aastal seatud eesmärgist tõsta EL 2010. aastaks maailma kõige dünaamilisemaks teadmistel põhinevaks majanduspiirkonnaks, kirjutab Postimees.

Uuringus võrreldi riike lähtudes majanduse, finantssektori ja infoühiskonna arengust ning innovatsiooni ja sotsiaalkaitse tasemest.

Võrreldes varasema uuringuga on vahe ELi ja USA majanduste konkurentsivõimes suurenenud USA kasuks ning vaid Soome, Taani ja Rootsi ületavad ELi liikmesriikidest majanduse võimekuselt USAd.

«Kahjuks ei ole suudetud ELi liikmesriikide seatud ambitsioonikaid eesmärke plaanipäraselt täita,» ütles ELi sekretariaadi asejuhataja Keit Kasemets.

Eesti püsib endiselt ELiga liituvate riikidest majanduse konkurentsivõimelt tipus, edestades konkurente pooltel uuritud aladel ehk infoühiskonna arengus, avatud turumajanduses, finantssektori arengus ja ettevõtluskeskkonna kvaliteedis. Eesti edestab oma konkurentsivõimeindeksi 4,64 punktiga ka ELi liikmesriike Hispaaniat, Itaaliat, Portugali ja Kreekat ning jääb napilt alla Iirimaale.

«Eesti hea tulemus näitab, et Eesti on liitumiseks valmis ning on koos teiste uute riikidega võimeline tooma Euroopa Liitu uut hingamist,» rääkis Kasemets.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing