SLÕL: Vargad viisid miljoneid kroone teadurite maist ja vaimset vara

27. aprill 2004, 07:44

Nädalavahetusel viisid vargad Eesti Maaviljeluse Instituudist poole miljoni krooni väärtuses arvuteid, tarkvara ja varukoopiad, hävis paljude aastate hindamatu uurimistöö.

Eile olid Sakus asuva instituudi töötajad nõutud ja mures: «Intellektuaalse vara ja info väärtus, mis jäi arvutitesse ja kaotsi läks, on hindamatu.»

Töötajate sõnul tegutsesid arvutispetsialistidest vargad tõenäoliselt reede ja laupäeva vahelisel ööl ja tegid sõna otseses mõttes puhta töö. Varguse avastas pühapäeval tööle tulnud koristaja, kirjutab SL Õhtuleht.

Eesti Maaviljeluse Instituudi taimekasvatuse osakondadest viidi üheksa arvutit ja kaks serverit, varukoopiad, lisaks paar printerit ja telefonid. Korrus ülalpool, kus tegutseb Põllumajandusuuringute Keskus, katsid vargad elektroonilise turvaanduri pappkastiga kinni, ehitasid koridori kilpidest vaheseina ja võtsid kaasa kuus arvutit.

Ainelist kahju hinnatakse esialgu 500 000 kroonile, kuid väärtuslike uuringute, katsete ja programmide hävingut on töötajate sõnul võimatu rahas mõõta.

Paarikümne kabineti ukselukud on kirve või kangiga kõveraks väänatud, uksepiidad puruks löödud. Et instituudikorrusel käib remont, siis polnud seal ka elektroonilist valvet.

Vargad olid arvutiasjatundjad, sest kolmanda korruse liftide juures olid nad tekitanud lausa töökoja. Uuemad mudelid viidi tervenisti kaasa, vanematel võeti sisu välja, lammutati lahti ja viidi minema vaid väärtuslik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing