Aktsiis kergitab laupäeval kütuse hinda märgatavalt

Kristiina Randmaa 28. aprill 2004, 00:00

Seoses Euroopa Liiduga lisandub bensiiniliitrile kroonine ja diislikütusele 1,29 kroonine aktsiis. Koos käibemaksuga muudab see kütuse liitrihinna kuni 1,5 krooni kõrgemaks.

Neste Eesti ASi peadirektor Indrek Kaju ütles, et ette on näha kütuse müügi olulist suurenemist tulevatel päevadel. ?Meid ostetakse tõenäoliselt tühjaks,? ütles ta. Kaju sõnul on Eesti turg suhteliselt totras seisus, sest siinne aktsiisitõus on kokku langenud kütuse maailmaturu hinnatõusuga.

Eile pärastlõunal tõstis Neste bensiini hinda 15 senti, diisli hinda 10 senti liitri pealt. Nii maksis kõikides Neste A24 jaamades Futura 95 Euro 9,95 krooni liitri kohta, Futura 98 Euro 10,70 krooni ja Futura D Euro 8,75 krooni.

Hinda tõstsid eile ka Statoil, Alexela Oil ja Olerex.

Eelmine hinnatõus oli möödunud teisipäeval.

Hydro Texaco tegevjuht Andres Kivistik ütles, et ta ei välista veel üht hinnatõusu enne 1. maid. ?Võib juhtuda, et maailmaturu hinnad vahepeal veelgi tõusevad,? ütles ta.

Kuigi Kivistik ennustas tarbimise mõningat vähenemist, ei uskunud ta, et tanklate müügitulemused kannatavad. ?Tulemas on periood, mil inimesed sõidavad rohkem. Seetõttu suuri muutusi ei tule, käive sel suvel ei kasva.?

Statoili peadirektor Epp Kiviaed ütles, et Statoilist kütust ostes ootab kliente 1. mai hommikul täpselt 1,20 krooni kallim bensiini hind.

Järgmine kütuse aktsiisi tõus peab kokkuleppel Euroopa Komisjoniga tulema kindlasti aastaks 2010, mil Eesti peab üle võtma nn vanadele ELi riikidele kehtivad kütuseaktsiisi alammäärad. Need lepiti kokku selle aasta alguses.

See, kas aastaks 2010 vajaminev kütuseaktsiisi tõus saavutatakse etapiliselt või ühekordse tõusuna, ei ole veel teada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing